Tomas Čyvas. Nedarykit iš musės dramblio – skraidantys drambliai pavojingi

  Seimas antradienį nutarė sumažinti praėjimo į save rinkiminį barjerą iki 3 procentų. Visą dieną netyla raudos, nerimsta mistinio nerimo drebulys daugeliui politikų ir apžvalgininkų. Tikėtina, kad staugimas į žemės palydovą ir visas matomas kometas dar kiek laiko tęsis.

Dabar jau viskas, kaip rašoma. Seimą užplūs populistai, marginalūs kvailiai, Tėvynės išdavikai ir šiaip visokios neva padugnės. Tai seka iš švinktelėjusių ir dar blogai suprastų elitarinių teorijų. Jų mylėtojai, seniai išdidžiai vadinantys save valstybininkais, vėl traukia šią problemą, kaip princesė žirnį iš po dvylikos sluoksnių čiužinių. Kaukia, kad neva labai duria jiems į minkštas vietas. Čiužiniuose net ne pūkai, o naftalinas. Jo smarvė susuka galvą ir sukelia haliucinacijas. Ne kitaip.

Daugiau

Karas Čečėnijoje

LIETUVOS  SĄJŪDŽIO VILNIAUS SKYRIAUS TARYBA 

Jungtinių Tautų organizacijos Generaliniam Sekretoriui Antonio Guterres
Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Generaliniam
Sekretoriui Tchomui Greminger

Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui Charles Michel

Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Donaldui Trumpui

LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

Daugiau

Valdas Vasiliauskas: Melagių laivas

Šią savaitę sukako penkeri metai, kai Lietuva tapo šio melagių laivo įkaite. Melagingas jau pats laivo pavadinimas „Independence“. Tai ne mūsų nepriklausomybė – ji tik išnuomota 10 metų už beprotišką kainą – 700 mln. eurų, kai galėjome tokį laivą nupirkti už 220 mln. eurų. Ko verta išnuomota nepriklausomybė? Ar ne pasityčiojimas iš nepriklausomybės, jeigu „Independence“ su Singapūro vėliava (pagal laivo registracijos vietą), įguloje – nė vieno Lietuvos piliečio, o ir valdo šitą mūsų tariamą „Nepriklausomybę“ dievai žino kas.

Daugiau

Ramūnas Aušrotas. Europos Parlamentas pasmerkė Lenkijos ketinimus kriminalizuoti lytinį mažamečių švietimą

Ramūnas Aušrotas. Europos Parlamentas pasmerkė Lenkijos ketinimus kriminalizuoti lytinį mažamečių švietimą 2019 m. lapkričio 14 d. EP priėmė rezoliuciją, smerkiančią Lenkijos ketinimus kriminalizuoti lytinį mažamečių švietimą.

Tarp kitų argumentų, tekste yra ir šitas:

„Lytinis švietimas turi apimti mokymą apie santykius, paremtus lyčių lygybe, sutikimu lytiniams santykiams ir apipuse pagarba, kaip būdą įveikti ir kovoti su lyčių stereotipais, homofobija, transfobija ir su lytimi susijusiu smurtu.“

Daugiau

Lietuvos Visuomenės Tarybos Pranešimas spaudai „Dėl Lietuvos Visuomenės Tribunolo“ steigimo, 2019-12-04 Vilnius

Klaipėdos SGD terminalui „Independence“ – jau 5-eri metai. Lietuvos valstybės valdytojai šio laivo-saugyklos išlaikymui panoro dar skolintis – Seime svarstymui priimtas nutarimas dėl valstybės įsipareigojimų 295,5 mln. eurų sumai Šiaurės investicijų bankui prisiėmimo. Tam pritarė 64 Seimo nariai, susilaikė 12, ir tik vienas Artūras Skardžius balsavo prieš. Lietuva prieš 5-is metus jau buvo įsipareigojusi offshore įmonei Höegh LNG (Bermudai) per 10 metų sumokėti 660 mln. USD už šio laivo-saugyklos, kuri tuomet kainavo 250 mln. USD, nuomą.  Daugiau

5-eri metai Klaipėdos SGD terminalui – kaip sustabdyti šį sukčiavimą?

2019 m. gruodžio 04 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Artūro Skardžiaus spaudos konferencija Seime „5-eri metai Klaipėdos SGD terminalui – kaip sustabdyti šį sukčiavimą?“.

Spaudos konferencijoje dalyvauja Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos narys ir Teisės darbo grupės vadovas Kęstutis Eiva.

Klaipėdos SGD terminalui „Independence“ – jau 5-eri metai. Visi matome, kad mus apgaudinėja atvirai ir didžiuliais mąstais, tačiau valstybė viešojo intereso šioje paprastoje ir atvirai vykdomoje sukčiavimo schemoje negina. Daugiau

Algimantas Matulevičius. Gerovės valstybei reikia skaidrumo

Nesinori nieko ginti ar stoti kieno nors pusėje. Tiesiog taip jau nutiko, kad dar tėvai įdiegė šiais laikais ne itin populiarų teisybės jausmą. Visą gyvenimą žinojau, kad meluoti ir vogti yra blogai ir gėdinga, tačiau dabar jau nebesuprantu, kas vyksta.

Nesu didelis N. Venckienės, o juo labiau A. Paleckio šalininkas, bet akivaizdžiai matau neadekvatų teisėsaugos institucijų elgesį. Vienus be aiškaus kaltinimo arba išvis be reikalo laiko įkalinę (prokurorai patys paskelbė, kad A.Venckienės byla baigta), o štai su Rusijos specialiosiomis tarnybomis siejamo V.Uspaskicho (apie tai A.Paulauskas dar 2006 m. viešai pareiškė per televiziją ir to nepaneigė) niekas neliečia. Jokia problema ir 24 milijonai litų nelegalių lėšų, panaudotų Lietuvos politinei sistemai užgrobti – praktiškai už tai išteisintam V.Uspaskichui ir vėl leidžiama dalyvauti politikoje. Daugiau

Vladas VAICEKAUSKAS, „Respublikos“ apžvalgininkas. Lietuviškų rinkimų paradoksai

ES sutarties paradoksas
2003 m. balandžio 16 dieną tuometis Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas pasirašė stojimo į ES sutartį. Sutarties apimtis – 5000 puslapių.

2003 m. gegužės 10-11 dienomis įvyko referendumas. Taigi, per 25 dienas kiekvienas referendumo dalyvis privalėjo įdėmiai perskaityti sudėtingą 5000 puslapių sutarties tekstą, t.y. kasdien po 200 puslapių! Daugiau

Lietuvos Žuvininkystės pinigai eina konvejeriu

ASOCIACIJŲ SĄJUNGA „ŽUVININKŲ RŪMAI“

„ŽUVININKŲ RŪMAI“ THE ALLIANCE OF ASSOCIATIONS

L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius, tel+370 674 38465, e. p. leonaslabora@gmail.com

Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui

LR Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui

LR Žemės ūkio ministrui Andriui Palioniui

Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui Daugiau