DĖL PAMINKLINIO AKMENS LUKIŠKIŲ AIKŠTĖJE

     Iki Vytauto Didžiojo karūnavimo 600 metų Jubiliejaus liko 11 metų  

LIETUVOS  SĄJŪDŽIO VILNIAUS  SKYRIAUS TARYBA

LR Ministrui Pirmininkui  Sauliui Skverneliui

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui

LR Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos

pirmininkui Arūnui GumuliauskuiVilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Sauliui Gagui  

Vilniaus savivaldybės tarybos nariams

Žiniasklaidai         

 DĖL  PAMINKLINIO AKMENS LUKIŠKIŲ AIKŠTĖJE

                                                            Vilnius,    2019-02-06 

             1995.05.20 Lukiškių aikštėje susirinkę Lietuvos partizanai, tremtiniai, politiniai kaliniai, 1941 m. birželio sukilimo dalyviai bei sąjūdininkai šioje aikštėje padėjo akmenį, simbolizuojantį būsimą, kaip tikėtasi, netolimoje ateityje iškilsiantį Laisvės kovų monumentą su akmenyje iškaltu užrašu:

,,Šioje aikštėje bus įamžintas nežinomo partizano ir kovotojo dėl Lietuvos laisvės atminimas“. Deja, dabartiniam merui pavaldi įstaiga, rekonstruodama aikštę, šį paminklinį akmenį pašalino.

               Paminklinio  Akmens padėjimas vyko ypač iškilmingai – Iškilmės prasidėjo šv. Mišiomis. Iškilmėse dalyvavo Vilniaus miesto meras, vyriausybės ir Seimo nariai. Savo kalbose visi suprato, kad šioje aikštėje bus įamžintas  visais laikais kovojusių ir žuvusių už Lietuvos Nepriklausomybę atminimas – pradedant  Apuolės gynyba 853 m. ir baigiant Medininkais 1991.07.31. Mitingo dalyviai iškaltus akmenyje žodžius priėmė kaip priesaiką.

              Ir štai kuo pavirto priesaika praėjus tik 23  metams.

.         Niekam nežinant, su niekuo nederinus šis Laisvės kovų simbolis, iškilmingas pažadas ir priesaika buvo išmestas į šiukšlyną. Tai Lietuvos istorijos, visų laikų žuvusiųjų, likusių gyvų kovotojų,  Atgimimo Sąjūdžio ir visų Lietuvos žmonių paniekinimas.

             Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba kategoriškai prieštarauja prieš šį vandalizmo aktą ir reikalauja minėtą Paminklinį Akmenį grąžinti į jo buvusią vietą.

               Prašome Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką gerb. Saulių Gagą ištirti Paminklinio Akmens dingimo (o gal pagrobimo siekiant ekonominės ar politinės naudos?) iš Lukiškių aikštės priežastis ir kaltininkus  patraukti  atsakomybėn.   

            Prašome Vilniaus  savivaldybės tarybos narius įvertinti mero R. Šimašiaus ir savivaldybei pavaldžių institucijų neteisėtą ir amoralią veiklą.   

Tarybos pirmininkas  L. Kerosierius 

Pirmininko pavaduotojas  G. Adomaitis

   Pasiteiravimui:  L. Kerosierius tel. 8674 38465, G. Adomaitis tel. 8611 30131

Adresas korespondencijai L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius        el. p. vilnius@sajudis.com       www.sajudis.com