Aktualijos

Dovilas Petkus. Kas ir kaip balsavo dėl „civilinių sąjungų“ svarstymo Seime: kam sakyti ačiū, o ką raginti prisiminti pažadus rinkėjams?

Written by Redakcija · 1 min read
Dovilas Petkus. Kas ir kaip balsavo dėl „civilinių sąjungų“ svarstymo Seime: kam sakyti ačiū, o ką raginti prisiminti pažadus rinkėjams?

laikmetis.lt

Ketvirtadienį Seimas žengė pirmą žingsnį Lietuvoje įteisinant civilines sąjungas, leidžiančias homoseksualioms poroms įteisinti partnerystei prilygstančius ryšius ir įsivaikinti vaikus.

Laukiant dar dviem balsavimams iš kurių pirmasis turėtų vykti birželio 21 d. Verta atkreipti dėmesį į tuos Seimo narius, kurie pasipriešino valdančiųjų spaudimui palaikyti civilinių sąjungų projektą ir įvardinti asmenis, kurių balsas gali tapti lemtingu, įteisinant tokį įstatymą Lietuvoje.

Tad kuriems Seimo nariams turėtume padėkoti, o kuriuos turėtume paraginti nepamiršti savo pažadų rinkėjams?

Pirmuoju smuiku prieštaraujant vienalytėms sąjungoms kelią atveriantiems sprendimams griežia „valstiečiai“. Šešiolika jų ketvirtadienį balsavo prieš tokio projekto svarstymą. Absoliuti dauguma Regionų ir Darbo partijos frakcijų narių taip pat prieštaravo tokių įstatymų svarstymui.

Tarp opozicinių partijų išskirtinio dėmesio turėtų sulaukti Sauliaus Skvernelio vadovaujama frakcija „Vardan Lietuvos“ bei socialdemokratai. Nepaisant to, kad steigdamas naują partiją buvęs premjeras S. Skvernelis žadėjo ginti prigimtinės šeimos sampratą, net penki jo vadovaujamos frakcijos nariai pritarė tokio įstatymo svarstymui. Tai Vytautas Bakas, Domas Griškevičius, Lukas Savickas, Rūta Miliūtė bei Tomas Tomilinas.

Socialdemokratų frakcijoje palaikiusių civilines sąjungas buvo septyni Seimo nariai. Įdomu tai, kad neseniai skelbtose apklausose socialdemokratų rinkėjai pasižymėjo mažiausia tolerancija bet kokių homoseksualių partnerysčių ar sąjungų įteisinimui.

Visgi, daugiau nei pusė socialdemokratų liko „kurti“ savo rinkėjams. Tai Gintautas Paluckas, Orinta Leiputė, Rasa Budbergytė, Julius Sabatauskas, Linas Jonauskas, Algirdas Sysas ir Dovilė Šakalienė.

Kalbant apie valdančiuosius verta atkreipti dėmesį į tuos politikus, kurie atsispyrė savo partijų pirmininkų spaudimui ir ryžosi balsuoti prieš arba nedalyvauti balsuojant dėl civilinės sąjungos svarstymo. Tai liberalas Juozas Baublys, balsavęs prieš, bei Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Viktoras Pranckietis, Ričardas Juška ir Jonas Varkalys, kurie balsavime nedalyvavo.

Konservatorių gretose prieš svarstymus dėl tokių sąjungų balsavo septyni parlamentarai: Vilija Aleknaitė – Abramikienė, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Paulius Saudargas, Edmundas Pupinis, Valdas Rakutis ir Justinas Urbanavičius. Dar penki konservatoriai – Antanas Čepononis, Antanas Matulas, Algis Strelčiūnas, Arvydas Pocius bei Dainius Kreivys – balsavime nedalyvavo.

Likę valdančiųjų Seimo nariai – 11 Laisvės partijos narių ir net 38 iš 50 TS – LKD „konservatorių“ balsavo už civilinės sąjungos įtraukimą į šios sesijos darbotvarkę.

Tam, kad civilinės sąjungos įstatymas būtų patvirtintas reikalingi dar du balsavimai Seime. Visus balsavimo rezultatus galite rasti paspaudus nuorodą.

tiesos.lt