Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongresas

 PROGRAMA

TEISĖS VIRŠENYBĖ IR KONSTITUCINĖ JUSTICIJA ŠIUOLAIKINIAME PASAULYJE

 Vilnius, 2017 m. rugsėjo 11–14 d.

 Programa ir sesijų darbo tvarka

 2017 m. rugsėjo 11 d., pirmadienis  Užsienio svečių atvykimas ir registracija (atitinkamuose viešbučiuose)

 Regioninių ir kalbinių grupių posėdžiai

2017 m. rugsėjo 12 d., antradienis

Vieta: Nacionalinė dailės galerija
Adresas: Konstitucijos pr. 22, Vilnius

09.00–10.00   Registracija

10.00–10.40   Atidarymo ceremonija

  • Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 
    pirmininkas Dainius ŽALIMAS

 Įžanginės kalbos

  • Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius ŽALIMAS
  • J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia GRYBAUSKAITĖ
  • Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras PRANCKIETIS
  • Europos Žmogaus Teisių Teismo pirmininkas Guido RAIMONDI
  • Europos Tarybos Venecijos komisijos pirmininkas Gianni BUQUICCHIO

Bendra nuotrauka

10.40–11.00      Kavos pertrauka

11.00–12.30      1 sesija. Teisės viršenybės sampratų įvairovė 

  • Moderatorius Egipto Aukščiausiojo Konstitucinio Teismo pirmininko pavaduotojas Adel Omar SHERIF
  • Pagrindinis pranešėjas laikinai einantis Korėjos Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas Yi-Su KIM (25 min.)
  • Komentatorius Alžyro Konstitucinės Tarybos pirmininkas Mourad MEDELCI (10 min.)
  • Dalyvių kalbos (iki 5 min. kiekvienam)
  • Reziumuojantysis pranešėjas Kazachstano Respublikos Konstitucinės Tarybos pirmininkas Igor ROGOV (diskusijų rezultatus apibendrins baigiamojoje sesijoje)

12.30–14.00      Pietūs

14.00–15.30      2 sesija. Nauji iššūkiai teisės viršenybei

  • Moderatorius Azerbaidžano Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Farhad ABDULLAYEV
  • Pagrindinis pranešėjas Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius ŽALIMAS (25 min.)
  • Komentatorius Nyderlandų Valstybės Tarybos teisėjas Ben VERMEULEN, Venecijos komisijos Teisės viršenybės aspektų kontrolinio sąrašo pristatymas (10 min.)
  • Dalyvių kalbos (iki 5 min. kiekvienam)
  • Reziumuojantysis pranešėjas Portugalijos Konstitucinio Teismo teisėjas Claudio Ramos MONTEIRO (diskusijų rezultatus apibendrins baigiamojoje sesijoje)

15.30–16.00      Kavos pertrauka

16.00–17.30      2-oji Generalinė asamblėja (tik PKJK nariai)

  • Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius ŽALIMAS

2017 m. rugsėjo 13 d., trečiadienis

Vieta: Nacionalinė dailės galerija
Adresas: Konstitucijos pr. 22, Vilnius

09.00–10.30      3 sesija. Teisė ir valstybė

  • Moderatorius Bisau Gvinėjos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Paulo SANHÁ
  • Pagrindinis pranešėjas baigęs kadenciją Moldovos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Alexandru TĂNASE (25 min.)
  • Komentatorius Armėnijos Konstitucinio Teismo pirmininkas Gagik HARUTYUNYAN (10 min.)
  • Dalyvių kalbos (iki 5 min. kiekvienam)
  • Reziumuojančioji pranešėja Ekvadoro Konstitucinio Teismo pirmininko pavaduotoja 
    Pamela MARTÍNEZ DE SALAZAR (diskusijų rezultatus apibendrins baigiamojoje sesijoje)

10.30–11.00      Kavos pertrauka

11.00–12.30      4 sesija. Teisė ir žmogus

  • Moderatorius Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas Gediminas MESONIS
  • Pagrindinis pranešėjas Austrijos Konstitucinio Teismo teisėjas Christoph GRABENWARTER (25 min.)
  • Komentatorius Pietų Afrikos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas MOGOENG MOGOENG (10 min.)
  • Dalyvių kalbos (iki 5 min. kiekvienam)
  • Reziumuojančioji pranešėja Indonezijos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėja Maria Farida INDRATI (diskusijų rezultatus apibendrins baigiamojoje sesijoje)

 12.30–14.00      Pietūs

13.30–14.00      Venecijos komisijos konstitucinės jurisprudencijos duomenų bazės
CODICES pristatymas (tik anglų kalba),
                            Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos 

                            generalinis sekretorius Schnutz Rudolf DÜRR (pasirinktinai)

14.00–15.30      5 sesija. Konstitucinių teismų nepriklausomumas.
Nuolatinė sesija 
(tik PKJK nariai)

* Kitiems svečiams bus pasiūlyta atskira programa Nacionalinėje dailės galerijoje.

  • Moderatorius Šveicarijos Federalinio Tribunolo pirmininkas Ulrich MEYER
  • Pagrindinis pranešėjas Kanados Aukščiausiojo Teismo teisėjas Richard WAGNER (25 min.)
  • Komentatorius Čilės Konstitucinio Teismo teisėjas Domingo Hernández EMPARANZA (10 min.)
  • Dalyvių kalbos (iki 5 min. kiekvienam)
  • Reziumuojančioji pranešėja Gabono Konstitucinio Teismo pirmininkė Marie-Madeleine MBORANTSUO (diskusijų rezultatus apibendrins baigiamojoje sesijoje)

 15.30–16.00      Kavos pertrauka

16.00–17.30      Baigiamoji sesija

  • Pirmininkauja Europos Tarybos Venecijos komisijos pirmininkas Gianni BUQUICCHIO

Sesijų diskusijų apibendrinimai (po 10 min.):

  • 1 sesija: Kazachstano Respublikos Konstitucinės Tarybos pirmininkas Igor ROGOV
  • 2 sesija: Portugalijos Konstitucinio Teismo teisėjas Claudio Ramos MONTEIRO
  • 3 sesija: Ekvadoro Konstitucinio Teismo pirmininko pavaduotoja 
    Pamela MARTÍNEZ DE SALAZAR
  • 4 sesija: Indonezijos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėja Maria Farida INDRATI
  • 5 sesija: Gabono Konstitucinio Teismo pirmininkė Marie-Madeleine MBORANTSUO

Diskusija

Vilniaus komunikato (Vilnius Communiqué) priėmimas

Baigiamosios kalbos

  • Europos Tarybos Venecijos komisijos pirmininkas Gianni BUQUICCHIO
  • Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius ŽALIMAS

IV kongreso programa 

Atsiuntė Tadas Jacukovičius