Aktualijos

Petras Plumpa: „Galiu būti ir triskart politinis kalinys“

Written by admin · 2 min read

Pasirašydamas viešą laišką vidaus reikalų ministrui Dailiui Barakauskui, kuriuo jis raginamas kuo greičiau nutraukti politinį Kauno moksleivės Elenos Narkevičiūtės ir jos mamos persekiojimą, Petras Plumpa, sovietinių laikų rezistentas, dukart politinis kalinys, buvęs atkurtos Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento vadovas, pasakė: „Galiu būti ir triskart politiniu kaliniu“…

Nustebusi perklausiau: negi dabar, dvidešimt antraisiais nepriklausomos Lietuvos metais, jis jaučiasi… tarsi sovietmečiu? Ir paprašiau trumpai pakomentuoti, kokių jam kyla minčių stebint šiandieninę Lietuvos situaciją.

Petro Plumpos atsakymu dalijamės su skaitytojais. Ramutė Bingelienė

1958 metais sovietinis Lietuvos teismas mane nuteisė už trispalvės vėliavos iškėlimą. 1974 metais toks pat sovietinis teismas nuteisė už tiesos atskleidimą Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikoje. Dabar – vien už TIESOS žodžio užrašymą – susidorojimas gresia ne tik moksleivei Elenai Narkevičiūtei, bet ir visiems, kurie išdrįs atvirai protestuoti prieš valdžios ir klanų savivalę. Tai čekistinis noras įgąsdinti visuomenę ir jai parodyti, kad krikščioniškosios moralės žmonės Lietuvoje turės būti po šluota.

Kaip sovietmetį, taip ir šiuo atveju, daugeliui mūsų, disidentų, rūpi ne savasis saugumas, bet noras efektyviausiai pasipriešinti tiems procesams, kuriuos dabartinėje Lietuvoje brandina nusikalstami klanai. Jeigu valdžia ir toliau nesiliaus persekioti sąžiningų Lietuvos gyventojų, tai mums, buvusiems SSSR sąžinės kaliniams, teks imtis kraštutinių priemonių, nors tai neišvengiamai vestų į soviet-lietuviškąjį kalėjimą.

Sena indų išmintis sako, kad žmogus, kuris yra žiaurus vaikams – nėra žmogus. Būtent taip nežmoniškai, žiauriai su Garliavos mergaite pasielgė Lietuvos valdžia: smurtu pagrobė galimą pedofilijos auką iš gimtųjų namų ir nutildė kaip liudininkę. Iš kur toks ciniškas nuožmumas ir teisinis savivaliavimas, noras įrodyti, kad Lietuvoje teisė su morale neturi nieko bendra? Manau, kad iš sovietmečio. Kai tardymuose bandydavome KGB karininkams įrodyti, kad jie pažeidžia SSSR konstituciją, šie piktai atrėždavo, jog konstitucija parašyta „negrams“ (suprask: užsienio naivuoliams apgauti). Tad ir šiandieniniai teisininkai, laikydamiesi sovietinių papročių, Lietuvos Konstituciją laiko reklaminiu dokumentu naiviems lietuviams ir Vakarų naivuoliams mulkinti. Ir kol kas jiems tai sekasi.

Matydamas Lietuvos teisinės sistemos išsigimimą ir suvokdamas, kad dabartinė Lietuva paveldėjo būtent KGB išugdytą teisinį klaną, 2010 metų rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamentui įteikiau 8 puslapių pareiškimą „Dėl KGB nusikaltimų Lietuvoje išaiškinimo“. Tame pareiškime tarp kitko pabrėžiau:

Iki pat 1990 m. Lietuvoje dirbo apie 16 000 KGB agentų. Kai kurie iš jų atlyginimus gaudavo iki 1991 m. pabaigos. Kiekvienas KGB operatyvinis įgaliotinis turėjo po 20 agentų. Beveik visi jie liko Lietuvoje.

TODĖL:
VSD nedelsiant turi išaiškinti:
1. Kiek Lietuvoje šiuo metu yra buvusio okupacinio sovietų režimo represinių struktūrų darbuotojų:
 – karininkų;
 – smogikų;
 – apmokamų agentų;
 – operatyvinių akcijų vykdytojų;
 – tardytojų;
 – kalinių prižiūrėtojų;
 – politinių bylų prokurorų,
 – politinių bylų teisėjų,
 – budelių;
 – KGB užsakomų rašinių autorių;
 – kitų apmokamų KGB kolaborantų.

2. Kokio dydžio pensijas jie gauna už savo represinį darbą? Kas tas pensijas paskyrė?
3. Kokį atlyginimą jie gauna šiuo metu ir iš kokių šaltinių jis mokamas?

Jeigu SSSR represinių struktūrų – KGB, prokuratūros ir teismų – darbuotojai dalyvavo represuojant Lietuvos patriotus ir antisovietinės veiklos dalyvius, tai jie bei jų šeimų nariai neturėtų būti teisėjais bei arbitrais svarstant bylas tų asmenų, kurie nukentėjo nuo sovietų valdžios.

Jeigu sovietmety buvo specialūs KGB prokurorai kitaminčių represavimui, tai atitinkamai dabar turėtų būti specialus prokuroras tokių sovietmečio nusikaltimų tyrimui.

Šis pareiškimas buvo tik pradinis zondavimas – kiek Lietuvos VSD yra susijęs su buvusiu KGB? Įtarimas pasitvirtino: VSD tą pareiškimą persiuntė kažkuriai prokuratūrai – ir viskas taip baigėsi. Net negavau oficialaus atsakymo.

Tačiau klausimas išlieka: kiek ilgai nusikaltėlių klanas kankins Lietuvą?

Petras Plumpa