Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė? Tik vakarop, ištaikęs laisvą valandėlę, perskaičiau atidėtą informaciją apie naują konservatorių (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų) kryptį, gal net ir veidą bei pavadinimą. Nuo šiol tai bus žmonių partija.

Pirmasis įspūdis – nekoks. Socialdemokratai į, berods, 2012 m. Seimo rinkimus žygiavo su šūkiu „Svarbiausia – žmogus!“. Ekscentrikas Vladimiras Romanovas net buvo subūręs „Lietuvos žmonių partiją“. Bet neskubėkime su išvadomis. Netikiu, kad konservatoriai būtų tokie lėkšti populistai be vaizduotės. „Žvelk giliau!“, – kaip kitados mokė konservatorių mėgstamas šiandien bankrutavęs žurnalas „Veidas“.

Ar tik konservatorių vektorius nekrypsta į Europos Liaudies partiją ir to paties pavadinimo pačią gausiausią Europos Parlamento frakciją, kurioms priklauso visas Europos Sąjungos elitas: ir Jean Claude Juncker, ir Angela Merkel, ir Donald Tusk ir t.t. Bet Lietuvoje dar neužmiršta Antano Venclovos okupacijos laikų „himno“ pirmoji eilutė: „Tarybinę Lietuvą liaudis sukūrė…“

„Liaudies partija“ sukeltų piktavaliams pašalinių minčių. Bet ne geresnis ir antrasis vertimo variantas „Žmonių partija“. Gal jau europietiškoje Lietuvoje galima apsieiti be vertimo ir pasivadinti tiesiai šviesiai – European People‘s Party. Tai tobulai atspindėtų šios partijos vertybes, tikslus ir svajones.