Prezidentė: konservatorių pataisos dėl dvigubos pilietybės prieštarauja Konstitucinio Teismo doktrinai ELTA 2017 m. balandžio 7 d.

Konservatorių parengtos pataisos dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo ES ir NATO šalių pilietybę įgijusiems asmenims prieštarauja Konstitucinio Teismo (KT) doktrinai, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Komentuodama siūlymą Prezidentė pabrėžė, kad KT yra išaiškinęs, jog dviguba Lietuvos Respublikos ir kitos šalies pilietybė yra galima tik išimtiniais atvejais, o platesnis dvigubos pilietybės instituto taikymas galimas tik po referendumo. „Jau šiandien galiu pasakyti, kad šis įstatymas kol kas atvirai prieštarauja Konstitucinio Teismo doktrinai“, – penktadienį teigė D. Grybauskaitė.

Parengtame projekte siūloma dvigubą pilietybę išsaugoti asmenims, kurie išvyko iš Lietuvos po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. ir įgijo ES arba NATO valstybės pilietybę. Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) pirmininko Gabrieliaus Landsbergio teigimu, tokia pataisa leistų išlaikyti ryšį su Jungtinėje Karalystėje (JK) esančiais lietuviais, kurie po Londono pasitraukimo iš ES greičiausiai pasirinks JK pilietybę.