Folko grupė “Kūjeliai” pasirodė prestižiniame Oksfordo festivalyje

Kūjeliai 3 Emilijos Vinžanovaitės nuotrauka   Viename seniausių ir žymiausių pasaulio universitetų studijuoja vos keliasdešimt lietuvių. Vienas jų — šiuo metu kompiuterių mokslo dataro laipsnio siekiantis dvidešimt šešerių metų Andrius Vaicenavičius. Be to, jaunasis mokslininkas kartu su broliu Juliumi prieš penkmetį įkūrė lietuviško folkloro grupę pavad­­­inimu „Kūjeliai“, šį savaitgalį surengusią pasirodymą Spectrum Ball festivalyje.

Oksfordo universiteto bendruomenė pakvietė vien lietuviškas dainas atliekančius „Kūjelius“ groti angliškame festivalyje Spectrum Ball. Tai po atviru dangumi vykstantis studentiškas festivalis, skirtas Oksfordo universiteto bendruomenei ir suburiantis daugiau nei pusantro tūkstančio studentų. Kaip pasakojo grupės nariai, panašaus pobūdžio studentiškuose festivaliuose Oksforde anksčiau yra grojusios tokios legendinės grupės kaip Pink Floyd ar Rolling Stone, todėl „Kūjeliams buvo garbė groti vieno iš prestižiškiausių universitetų studentams.

Kūjeliai 4 Emilijos Vinžanovaitės nuotrauka  Oksfordo universiteto studentas, festivalio organizatorius Sebastian Braddock pasakojo: ,,Šis festivalis man ypatingas emocine prasme, nes susirenka visa studentų bendruomenė. Tai svarbus įvykis koledžų studentams, kai vieną dieną per trejus metus visi susirenka kartu.“

 Grupė „Kūjeliai“ išsiskiria savo pašėlusiomis ir nuoširdžiomis dainomis, kurios sužavėjo net ir Oksfordo universitete studijuojančius studentus: „Nežinau, kodėl man taip gera. Jaučiuosi nuostabiai. Folkloro muzika skleidžia taiką ir meilę“, – po koncerto pasakojo Oksfordo universiteto studentas. Vasarą grupė planuoja surengti keletą didelių koncertų Lietuvoje.

Būdami Oksforde Kūjeliai nufilmavo naują dainą „Šokti Gatvėj“: https://youtu.be/FVHAtv8rl6w

Plačiau apie Kūjelių gastroles Oksforde pasakoja ,,Labas rytas, Lietuva” reportaže : https://youtu.be/gqj8v6GfIdw.