Gediminas Kairys. Atviras laiškas Lietuvos vyriausybei ir tiems, kurie dar mąsto realiai

Dėl pasisakymo už gerus santykius su Rusija S. Skverneliui- triskart  VALIO,VALIO,VALIO!!!.  Palaimintasis J. Matulaitis sakė: ,,Nugalėk blogį gerumu“.

Laikantis išmintingos užsienio politikos, Lietuvai šansai išlikti bus didesni. Aišku, nereikia prarasti savigarbos ir orumo, bet būti teisingiems visiems,  ir tada mus tikrai visi gerbs ir net tariami priešai, o ir Lietuva bus saugesnė. Bet, turint tokį užsienio ministrą ir tokią prezidentę, to tikrai nebus… Tiesa, dabar Lietuva (valdantieji) yra labai saugi, nes dar senovės išminčiai sakė, kad didžiausia grėsmė valstybei ( elitui) yra SĄŽININGAS prezidentas. Turint tokią prezidentę, Lietuva( jos elitas) tikrai saugus, jokių grėsmių nėra.,,Kas aukoja laisvę vardan saugumo, praras ir laisvę, ir saugumą” (Bž. Franklinas).

Prez. D. Grybauskaitė tai ir daro. Argi ne taip? Europos Sąjungos įstatymai viršesni už Lietuvos ???. O, kaip mes džiaugėmės, kada Lietuvos Aukščiausioji Taryba paskelbė: ,,Lietuvos įstatymai bus aukščiau  Maskvos”.

Vyriausybė yra vyriausybė ir taip norėtųsi, kad jos neįtakotų prezidentės  aplinka. Lietuva, pagal Konstituciją, yra parlamentinė respublika. Kaip Prezidentė galėjo viešai pasakyti, kad „Konstitucija- ne šventa karvė”? Tai ko iš tokios prezidentės galima tikėtis? Ji papraščiausiai lietuvių Tautos išdavikė. Apie tokius gerai pasakė JAV visuomenės veikėjas H Bičeris: ,,Išdavystė – tai vaisius, kurio geriausia vieta kaboti ant vienos laisvės medžio šakos”.

Jeigu Ministras pirmininkas sieks santykių su Rusija pagerinimo, tai tikrai mąstantys ir mylintis Lietuvą žmonės balsuos už Jį, jeigu kandidatuos į prezidentus. Bėda ta, kad mūsų prezidentė daro viską, jog būtų ko mažiau mąstančiųjų..

Jeigu  dabar kiltų, neduok Dieve, tiesioginis karinis konfliktas  tarp Rusijos ir NATO, tai rudoji meška tikrai nepraleis progos pirmoje eilėje sunaikini Lietuvą, D Grybauskaitės valdomą. Ir nesitikėkime pagalbos –  niekas mums nepadės, kiekvienas žiūrės savo kiemo.

 

Mums gali padėti tik išmintinga užsienio politika, bent jau šansai tam bus didesni. Taip, kad Lietuvai reikalingas toks prezidentas, kuris tai mato ir jaučia.

 

        Gediminas Kairys buvęs Sąjūdžio Lietuvos savanoris, Europos Sąjunga, seniau (Tarybų SĄJUNGA), Lietuvos ESR, seniau(TSR), Birštonas

 

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus.