Mums rašo

Julija Iskevičienė. Kaunas. Iš vidaus

Written by Redakcija · 3 min read

Gruodžio 9 d. 13 val. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje vyks parodos “Augalų portretai” atidarymas.

**2019 m. gruodžio 09 d. 16.00 kviečia į PARODOS ATIDARYMĄ IR PROTMŪŠĮ  

„100 LIETUVĄ KŪRUSIŲ MOTERŲ PORTRETAI“ 

 Renginio vieta: MRU Viešojo saugumo akademija, Maironio g. 27 – 306 aud., Kaunas **   Politologo Vytauto Sinicos pirmosios knygos „Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?“ pristatymas Kaune. Renginys vyks MRU Viešojo saugumo akademijos salėje gruodžio 10 dieną 15 val.

**2019 m. gruodžio 11 d. kviečia į FORUMĄ – DISKUSIJĄ

Tarptautinei žmogaus teisių gynimo dienai paminėti

 „ŽMOGAUS TEISIŲ RELIATYVUMAS SOCIALINĖJE IR KULTŪRINĖJE ERDVĖJE“

 Renginio vieta: MRU Viešojo saugumo akademija, Maironio g. 27 – 202 aud., Kaunas

Renginio laikas: 14 val. – 17 val.

** 

***Gruodžio 9 d. 13 val. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje vyks parodos “Augalų portretai” atidarymas. Maloniai kviečiame!  

** Grąžinkime Kauną” komanda šaltuoju metų laikotarpiu kviečia į naują profesionalių ekskursijų ciklą „Kaunas. Iš vidaus.“ Pažinti įdomiausius Kauno pastatus pirmą kartą kviečiame pirmadienį, gruodžio 9 d. 13 val. prie Soboro (nuo Laisvės alėjos pusės). Gidas Deimantas Ramanauskas kviečia jus iš arčiau susipažinti su šiuo unikaliu Kauno objektu – Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – ir galbūt apžiūrėti Laisvės al. iš viršaus.
„Kauno Soborą žino daug žmonių, neretas buvęs ir jo viduje. Tačiau, ar daug kas žino kuo šis Kauno akcentas įdomus miesto istorijos kontekste, ar išsinagrinėjo jo architektūros bruožus? Vargu. Vien jau tas faktas, kad Soboras buvo pagrindiniai Kauno tvirtovės įgulos maldos namai daro jį išskirtiniu“,- sako gidas.

Už ekskursiją bus galima atsidėkoti arbatpinigiais. Pasiteirauti galite 8 611 43302 ar info@grazinkimekauna.lt .

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, bei šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse. 

**

Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademija,

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos Kauno soroptimisčių klubas,

Lygių galimybių plėtros centras, Kauno Rotary Vidinio Rato klubas,

Labdaros ir paramos fondas Frida 

2019 m. gruodžio 09 d. kviečia į PARODOS ATIDARYMĄ IR PROTMŪŠĮ 

„100 LIETUVĄ KŪRUSIŲ MOTERŲ PORTRETAI“  

Renginio vieta: MRU Viešojo saugumo akademija, Maironio g. 27 – 306 aud., Kaunas

16 val. – parodos atidarymas:  „Moterų veiklos retrospektyvinė analizė“

(Dr. Virginija Jurėnienė, Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto profesorė)

17 val. – protmūšis  „ISTORIJA KITAIP: KO NEŽINAI APIE MOTERIS?“

(Protmūšio dalyvius prašome registruotis iki gruodžio 6 d.

e-paštu: rutadam@mruni.eu  arba tel.: +37062093889 ) 

Renginys nemokamas

………………………………………………………………………………………………………………

Šioje parodoje pristatoma 100 moterų, kūrusių Lietuvą.

Piešiniai – Akvilės Malukienės. Idėja ir tekstai – Lygių galimybių plėtros centro.

Visą informaciją galima rasti:  www.gap.lt/moteru-portretai/ 

** Kviečiame į politologo Vytauto Sinicos pirmosios knygos „Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?“ pristatymą Kaune. Renginys vyks MRU Viešojo saugumo akademijos salėje gruodžio 10 dieną 15 valandą. Renginio metu bus galima įsigyti knygą leidėjo kainomis. 

Vytautas Sinica (1990) – politologas, Vilniaus universiteto filosofijos doktorantas, beveik dešimtmetį rašantis politinėmis temomis Lietuvos žiniasklaidoje. 

Autoriaus teigimu, mūsų šalyje formuojamas apolitiškas piliečių santykis su Lietuva. Koks tai santykis? Apolitiškas žmogus gyvena Lietuvoje, bet ji nėra jam būtina ir jo nedomina Lietuvos gyvenimas. Vietoje Lietuvos apolitiškam žmogui galėtų būti kita valstybė, svarbu gerbianti jo teises ir užtikrinanti pakankamą gerovę. Apolitiškas žmogus savo apolitiškumą pats prieš save pateisina tuo, kad „politika – purvinas reikalas“, bet iš savo gyvenimo jis išmeta ne vien partinių rietenų purvą, o Lietuvos gyvenimą apskritai. 

Knyga analizuoja demokratijos, vertybinių karų ir pačios tautos būklę Lietuvoje. Kiekvienoje jos dalyje keliami vis kiti saviti klausimai, galiausiai neišvengiantys susiliejantys į pagrindinį: Ar mums dar reikalinga Lietuva? Ar negalėtų vietoje jos būti bet kuri kita, svarbu tik kad demokratiška, žmogaus teises ir ekonominę gerovę užtikrinanti valstybė? Ar norime valdyti patys save?

„Vytauto Sinicos knyga yra iš šalies neprimesto, taigi savarankiško požiūrio į Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį, o kartu autentiško ir šiuolaikiško lietuviško istorinio, kultūrinio ir politinio mąstymo įkvepiantis pavyzdys. Ją taip pat galima laikyti brandžios tautinės ir valstybinės jausenos bei savivokos etalonu. Šitaip turėtų mąstyti visi lietuviškosios saviniekos komplekso atsikratę ir tautinės savigarbos bei valstybinio orumo jausmą susigrąžinusios šalies piliečiai. Šią žadinančią busti ir keltis knygą turėtų atidžiai perskaityti ir kruopščiai apmąstyti kiekvienas lietuvis, kurio nevilioja pramanytos „globalios Lietuvos” platybėse išsivaikščiojusios ir be pėdsakų išnykusios tautos lemtis“, – teigia profesorius Vytautas Radžvilas. 

„Vytautui Sinicai tinka Marko Twaino žodžiai – „jis taps prezidentu, jeigu, žinoma, iki to laiko nebus pakartas“. Kadangi ši bausmė panaikinta, dabar labiau įtikintų mintis „jeigu, žinoma, dar bus Lietuvos valstybė“. Vytautas turi dvi retai kartu pasirodančias savybes – gilesnę mintį ir ryžtą veikti“, – apie autorių atsiliepia politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius Alvydas Jokubaitis.

„Su vidiniu džiaugsmu ir žavesiu keliavau šioje rinktinėje diskutuojamų temų takais. Drąsus, ryžtingas, išmąstytas ir iš vidaus paliudytas žvilgsnis į šiandienos tikrovės būtį. Į patį žmogų, Valstybę, Tautą ir krikščioniškąjį tikėjimą. Būtent asmuo ir vertybės yra autoriaus centre, žvilgsnyje, mąstyme ir širdyje. Ieškojimas ne vien individo vietos pasaulio ar Europos kontekste, bet siekimas sąmoningo ir atsakingo, laisvo asmens buvimo šiame pasaulyje. Gebančio prisiimti atsakomybę, turinčio nuomonę, asmeniškai save dovanojančio bendrojo gėrio kūrimui. Tai knyga už, o ne prieš“, – apie knygą atsiliepia kunigas Ričardas Doveika.

Lapkričio 25 dieną įvyko pirmasis knygos pristatymas Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje salėje. Renginio akimirkas galite pamatyti šioje nuorodoje

Knygą įsigyti galite www.humanitas.lt, www.patogupirkti.ltKatalikų pasaulio ir didžiuosiuose šalies knygynuose. 

** Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademija,

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos Kauno soroptimisčių klubas,

Kauno Rotary Vidinio Rato klubas 

2019 m. gruodžio 11 d. kviečia į FORUMĄ – DISKUSIJĄ

Tarptautinei žmogaus teisių gynimo dienai paminėti 

„ŽMOGAUS TEISIŲ RELIATYVUMAS SOCIALINĖJE IR KULTŪRINĖJE ERDVĖJE“ 

Renginio vieta: MRU Viešojo saugumo akademija, Maironio g. 27 – 202 aud., Kaunas

Renginio laikas: 14 val. – 17 val.

Renginys nemokamas

Julija Iskevičienė

 tel.861023614