Mums rašo

Oleg Tarejev. Dėl neteisėtos schemos

Written by Redakcija · 1 min read

Manau, kad atskledžiau schemą, pagal kurią generalinis prokuroras nepradeda ikiteisminio tyrimo dėl teisėjų, todėl kad prokurorai Lietuvoje nuo 1998 m yra nekontroliuojami !!! (nepainioti su „nepriklausomi“)

1992 m. LR Konstitucija numato, kad Seimo kontrolieriai kontroliuoja (tiria) valstybės pareigūnų (išskyrus teisėjus) darbą.

1998-12-03 prezidentas Valdas Adamkus pasirašė Seimo kontrolierių įstatymą, pagal kurį kontrolieriai nebekonroliuoja prokurorų. Dėl šios įstatymo kolizijos 2018-06-28 kreipiausi į Aukšč. bei į Konstituc. teismus, į Teisingumo ministėriją. Laukiu atsakymų.

Nekontroliuojamas generalinis prokuroras pažeidinėja Teismų įstatymo 47 str. 4 d. (pradėti ikiteisminį tyrimą dėl teisėjo gali tik generalinis prokuroras), kadangi skundus dėl teisėjų persiuntinėja apygardos prokuratūros prokurorui, kuris atsisakinėja pradėti ikiteisminį tyrimą, o savo nutartį siūlo apskųsti ikiteisminio tyrimo teisėjui. Gavosi uždara sistema: teisėją kontroliuoja prokuroras, o prokurorą kontroliuoja teisėjas. To neturi būti teisinėje valstybėje.

 

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrui Elvinui Jankevičiui

Oleg Tarejev a. k. 35508270215, Šaltinių g. 13 – 4, Vilnius  

tretysis asmuo civilinėje byloje Nr. 2A-1515/22017 

dėl įstatymų kolizijos 

Prašymas

2018-06-28 Vilnius 

  1. Pagal 1992-11-02 Konstitucijos 73 str.: „Piliečių skundus dėl valstybės ir savivaldybių pareigūnų (išskyrus teisėjus) piktnaudžiavimo ar biurokratizmo tiria Seimo kontrolieriai“. Manau, kad Konstitucijos 73 straipsnis konkretizuoja Seimo kontrolierių kompetencijos, kadangi yra

konkretizavimo požymis, t. y. nurodyta išimtis „išskyrus teisėjus“. Kadangi nurodita vienintelį išimtis, t. y. teisėjai, akivaizdu, kad Seimo kontrolieriai tiria prokurorų.

  1. 2. Pagal 1998-12-03 Seimo kontrolierių įstatymo 4 straipsnio: „Seimo kontrolieriai taip pat netiria prokurorų“.
  2. Manau, kad teisinėje valstybėje teisėjų ir prokurorų nepriklausomumas nereiškia, kad ji nekontroliuojami. Todėl LR Teismų įstatymo 47 straipsnio 4 dalys numato teisėjo kontrolę („pradėti ikiteismini tyrimą dėl teisėjo gali tik generalinis prokuroras“), o minėta Konstitucijos 73 straipsnis numato prokurorų kontrolę.
  3. Manau, kad Seimo kontrolierių įstatymo 4 straipsnis prieštarauja LR Konstitucijai, atskleidžia, kad nuo 1998-12-03 prokurorai Lietuvoje yra nekontroliuojami, t. y. Lietuvos Respublika yra neteisinė valstybė.
  4. Dėl minėtos įstatymų kolizijos aš kaip tretysis asmuo civilinėje byloje negaliu ginti savo teisės.

            Prašau spręsti minėtą įstatymų koliziją arba informuoti mane, į kurią instituciją galiu kreiptis dėl kolizijos.

 

O.Tarejev