Oligarchinė – nomenklatūrinė santvarka LR žemės ūkyje skaičiais:

Puteikio veidaknygėje visuomenininkas K.Urba pateikė šias pastabas. Mūsų oligarchai (dvarininkai),7 ūkių savininkai,susirinko 90 nuošimčių visos ES paramos, skirtos  šalies žemdirbiams.,,Gražiau“  ir Brazilijoje nebūna,ar ne?
A.Karčiauskas
Kestutis Urba LRT forume „išminčius“ E.Jakilaitis, ministras Br.Markauskas, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A.Stančikas, Agrarinės ikanomikos instituto direktorė R.Melnikienė, konservatorius Starkevičius ir Smulkių bei šeimos ūkių sąjungos vadovas Juodsnukis ir keletas jaunų ūkininkų svarstė ūkių susistambėjimų problemas. Buvo išaiškinta, kad dėl buvusių skylių socdemų laikotarpio įstatymuose – VSIO ZAKONNO. Dėkui Kirkilui, Paužai ir AMBrazauskui.Buvo daug minčių apie teisingesnį tolygesnį europinės paramos paskirstymą – teigta, kad smukiems ūkiams parama galėtų siekti visus 30 – ES įprastus proc., o ne lietuviškus 15, kuriuos laiko ministerija, nes taip pageidauja visuomeninės organizacijos (bendrovių, stambių ūkių…). Buvo ir daugiau visokių makaronų, tačiau reikalą už ragų pradėjo imti Juodsnukis, pareiškęs, kad saujelė – septyni proc. ūkių (latifundininkai) susirinko 90 proc. ES paramos (4.7 mlrd.eu ) ir Lietuvos biudžetinio finansavimo (o.9 mlrd.eu). Tai yra milžiniškos lėšos –ne kokie nors LRT tekę miljoniniai trupinėliai.

Minimalus teisybės atkūrimas reikalautų rimtų specifinių ir selektyvių mokestinių priemonių, tačiau savas ministras V.Šapoka nesiskubina, o LSDP iš vis nesuvokianti kaimo finansinės politikos vyksmų ir raidos, nori dėti mokesčius visiems vienodus, kai reikia itin selektyvių. Nereikia stebėtis, kad apie teisingus mokesčius didiesiems, kad būtų kuo pagelbėti smulkiems ūkiams, nė murr mur nebuvo net ir užsiminta Jakilaičio laidos kromelyje. Viskas frontui, viskas pergalei – smulkių ir šeimos ūkių sunaikinimui.
Tuo metu Delfi kabina naują makaroną – pasaką, kaip buvęs kolhozo pirmininkas Kauno rajone pradėjęs nuo 10 ha tapo trečiu pagal turimą žemę Lietuvos ūkininku . Kiek ir kaip jis per grupę draugų paėmė europinių ir biudžetinių milijonų – kukliai nutylima.
Tai kada tebetyli socdemai ir kiti politikieriai verčia juos laikyti stambiojo kaimo kapitalo lobistais.