Replika. Liudvikas Jakimavičius apie DELFI žurnalistikos kokybę

Replika. Liudvikas Jakimavičius apie DELFI žurnalistikos kokybę Mano FB postą cituoja įsijautusi į Metoo skandalą mainstreemo žurnalistė Indrė Makaraitytė (skaityti DELFI.lt „Vargas šaliai, kurios maestro trikampėlio vingiais vedžioja Kremlius“ ČIA). Tad atsiliepsiu.

Žurnalistė cituoja pastraipą, išplėštą iš konteksto, straipsnyje, kuriame argumentai nesusikalba vienas su kitu. Tokio nepelnyto dėmesio ir „įvertinimo“ susilaukiau greičiausiai ne už cituojamą pastraipą:

 

„Dailės Akademijos autoritetas jau sunaikintas, kino bendruomenėje tas pats chaosas, o dabar ir teatre, dar luktelėkim – bus kažkas panašaus ir Muzikos akademijoj. Volas per autoritetus ir kultūrą ritasi bjaurus ir grėsmingas, bet „rusai puola“ čia visai ne prie ko. Tas komunistinis gaivalas slenka dabar visai ne iš rusų stepių pusės“, – rašo Liudvikas Jakimavičius. Ir man apmaudu ir gaila, kad taip galvoja tie, kurie yra ar buvo autoritetai ir subtilia ironija gebėjo traukti per dantį sovietinės okupacijos ir pookupacinio laikotarpio atavizmus. Kur tas gebėjimas dingo dabar? O gal okupacija nebuvo tik Brazauskas, Juršėnas ir Burokevičius? Gal okupacija liko giliau?

Elito žurnalistei mano FB poste užkliuvo, matyt, visai kitas sakinys, ir aiškiai išsakyta mintis apie mūsų „demokratinę“ žiniasklaidą ir uolųjį Delfi.lt, citatą, kurią ji dėl suprantamų priežasčių nutyli:

Ne rusai, o Metoo su Delfio ir 15 min. leftisčių feminisčių eskadra užpuolė.

Klausimas: ar tas puolimas suorganizuotas kieno nors slaptu užsakymu, ar stichiškas, iš Holivudo atsiritęs?

Delfi žurnalistikos kokybė man kelia ne apmaudą, bet tikrą siaubą.

P.S. Briuseliui labai nereikia, kad susiformuotų stiprios mažų paribio valstybių bendruomenės. Tad ir vyksta jų skaldymas ir ardymas visais įmanomais pjūviais.

Vyksta karas prieš valstybingumo likučius, nors prisidengiama kilniomis idėjomis – neva prieš moterų diskriminaciją ir seksualinį priekabiavimą.

Stebina tik tas komjaunuoliškas įniršis, su kuriuo mūsų žiniasklaida minėtus planus įgyvendina. Ausyse tiesiog skamba Vytauto Kernagio Kabareto meliodija: „Suplėšysim į gabalus tuos kolorado vabalus, ir bulvės vėl žydės.“