Šis bei tas

Sveikata priklauso nuo miego

Written by Redakcija · 1 min read

Tai ne paslaptis, kad žmogaus kūnas veikia kaip nuosekli sistema ir mus veikia vidiniai bioritmai. Tai vadinama biologiniu laikrodžiu. Šis yra suskirstytas į vadinamuosius meridianus, kuriais vadovaujantis reikėtų planuoti savo paros ritmą, jei norite gyventi sveikai.

Vakaras ir naktis – apie ligas pasakys Jei jums sunku užmigti nuo 21 iki 23 valandos, kai yra rekomenduojama pradėti savo poilsį, tai reiškia, kad galite turėti problemų dėl imuninės sistemos, antinksčių ir skydliaukės ar geležies stokos. Tarp 23 ir 1 valandos aktyvi tulžies pūslė. Ji yra atsakinga už riebalų perdirbimą. Jei pabundate šiuo metu, būtina įtraukti į dietą daugiau sočiųjų riebalų rūgščių ir vengti cholesterolio turinčių produktų. Jei miegas yra sutrikęs tarp 1 ir 3 valandos, pernelyg apkrautos jūsų kepenys. Atėjo laikas mažinti vartojimą alkoholio ir peržiūrėti dietą, kad išvengtumėte problemų.

Nubudimas tarp 3 ir 5 valandos byloja apie liūdesį, depresiją, kvėpavimo takų sutrikimus. Metas normalizuoti mitybos ir sporto rėžimą, mesti rūkyti. O ką gi reiškia dienos valandos? Ryte nuo 5 iki 7 valandos daugiausia žmonių keliasi. Šiuo laiku aktyviai veikia storoji žarna, tad reikėtų jai padėti pasiruošti pusryčiams ir išgerti stiklinę vandens.

Nuo 7 iki 9 valandos – skrandžio aktyvumo metas. Šiuo laiku rekomenduojama pusryčiauti. 9-11 valandą suaktyvėja blužnis. Ji atsakinga už imunitetą, kraujo valymą. Aktyviausias metas darbui ir aktyviai veiklai. 11-13 valanda – širdies ir pietų laikas. Šiuo metu patariama maloniai bendrauti, nesinervinti, atsipūsti, padaryti bent trumpą pertraukėlę. Per pietus negerai valgyti daug įvairių patiekalų. Pirmiausia išgerkite skysčių ar suvalgykite sriubos, vėliau – tiršto maisto. Labai svarbu valgyti nedaug, ilgai kramtyti. Gerai sukramtytas kąsnis, gausiai suvilgytas seilėmis, atvirkščiai nei nesukramtytas ir seilėmis nesuvilgytas, nedirgina skrandžio gleivinės ir negali sukelti jos uždegimo, opaligės ar kasos uždegimo.

Plonojo žarnyno aktyviausias laikas – 13–15 valanda. Plonasis žarnynas priima skrandyje suvirškintą maistą. Šlapimo pūslės laikas – 15–17 valanda. Tokiu laiku vyksta intensyvi skysčių filtracija šlapimo šalinimo organuose. Jei maisto medžiagos suvirškintos nekokybiškai, stubure ima kauptis vadinamosios druskos.

Popiečio metu intensyviai dirba šlapimo ir šalinimo organai, todėl mažiau energijos lieka smegenims ir apima mieguistumas. Šiuo metu būtų naudinga 5–15 minučių nusnūsti – vėl atgautumėte jėgas. Inkstų laikas – 17–19 valanda. Savijauta šiuo metu atspindi, kiek turite energijos, gyvybinių jėgų. Rytiečiai inkstus siejo su antinksčiais, kurie gamina daug hormonų, palaikančių gyvybinį aktyvumą.

Jei žmogus skundžiasi sutrikusia inkstų veikla, dažniausiai šiuo metu pradeda kamuoti su inkstais susiję negalavimai. Perikardo laikas – 19–21 valanda. Tai – šeimos emocinio bendravimo metas, kai visi susirenka ir dalijasi dienos džiaugsmais bei rūpesčiais. Vakarienė. Šiuo laiku žmonės lanko koncertus, teatrus. Tai dvasinės atgaivos metas. Trijų kūno dalių meridiano laikas – 21–23 valanda. Meridianas jungia trijų liemens aukštų organus: krūtinės, pilvo ir mažojo dubens. Tie, kas įpratę vakarieniauti vėlai, šiuo metu valgo, ruošiasi miegui. Mūsų laiko juostos gyventojams tai ir intymių santykių laikas. Šie patarimai paremti Rytų medicinos išmintimi. Kaip ir bet kurių kitų nereikėtų jų suvokti kaip nenuginčijamos tiesos.

Atsiuntė Renata Tomilienė