Audrius Bačiulis: „Ko nesugebėjo padaryti vienas kremlinių parankinis, padarė kitas“

Audrius Bačiulis: „Ko nesugebėjo padaryti vienas kremlinių parankinis, padarė kitas“ Pasinaudojęs proga, kad dauguma vilniečių savaitgaliui išvyko į pajūrį, korumpuotų liberalų partijos liekana Šimašius šįryt patyliukais nuėmė atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Ko nesugebėjo padaryti vienas kremlinių parankinis, padarė kitas.

 

Po vieningo liberalų ir kremlinių balsavimo Vilniaus taryboje už Kazio Škirpos paskelbimą antisemitu ir nacių kolaborantu supratęs, kad Gabrieliaus konservatoriai nesiryš priešintis Lietuvos istorijos perrašymui pagal Kremliaus propagandos vadovėlį, Šimašius daugiau nebesidrovi ir atvirai lygina Joną Noreiką su sovietiniais okupantais:

„Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, jog lentą nuimti apsisprendė siekdamas, kad būtų taikomas „vienodas principas“ visiems atminimo ženklams, kurie susiję su totalitariniais režimais – tiek kalbant apie Žaliojo tilto skulptūras, nukeltas prieš ketverius metus, tiek apie ženklą J. Noreikai.

„Būtent todėl priėmiau sprendimą nukelti atminimo lentą Jonui Noreikai, kuris, nors savo gyvenime daug pastangų įdėjo kovodamas prieš Lietuvos priešus, tačiau elgėsi nepateisinamai, prisiimdamas okupacinės valdžios jam suteiktą atsakomybę izoliuoti žydus ir konfiskuoti jų turtą, ir taip padėjo kurti sąlygas okupacinei valdžiai vėliau juos nužudyti“, – BNS perduotame komentare sakė R. Šimašius“.

P.S. 2014 metų pavasarį rimtai svarsčiau galimybę stoti į Šaulių sąjungą. Bet kai pamačiau Gedimino pilies bokšte į šaulius stojančių korumpuotų bekiaušių liberalų šutvę (kad jie korumpuoti bekiaušiai, man jau tuomet abejonių nebekilo), supratau, kad man savigarba neleidžia būti su jais vienoje kompanijoje ir dar „broliais“ vadintis. Ir tai buvo vienas pačių teisingiausių sprendimų mano gyvenime.

Šaltinis: BNS. Vilniuje nuo Mokslų akademijos pastato nuimta J. Noreikos atminimo lenta