Elona Švipienė. Jaunos emigrantų šeimos, grįžusios į kaimą gyventi, klausimas: ,,Kaip vadinasi ši ,,SKATINIMO“ grįžti namo politika, kuomet…

Jaunos emigrantų šeimos, grįžusios į kaimą gyventi, klausimas: ,,Kaip vadinasi ši ,,SKATINIMO“ grįžti namo politika, kuomet KAIME motyvuojama pirkti namus, o per tris dienas, prieš rugsėjo 1-ąją, uždaromas darželis vaikams?

TRUMPAI:  

Panevėžio rajono Skaistgirių mokykla tuoj švęs 80 -metį, o Lietuvos valstybė – 100 -metį, bet  atėjo pertvarkų metas. 2018 kovo mėn. Panevėžio rajono tarybos sprendimu  RUDUO Skaistgirių   mokyklėlėje  turėjo būti toks:  9 pradinukai plius  5 darželinukai. Iš 40 vaikų, išdraskius liko tiek.  Skaistgiriečiai reagavome ramiai. Jau buvom šventiškai nusiteikę ir  pasiruošę. 

Tik staiga tris  dienas  prieš rugsėjo pirmąją,  gretimo kaimo PAĮSTRIO  mokyklos direktorė Gitana Kubilienė, kuri yra ir Skaistgirių skyriaus vadovė,  neradusi mokytojos, nusprendė savavališkai, jog 5 darželinukai  iš Skaistgirių turi važinėti į Paįstrį. Tėvams pasirinkimo nebuvo, buvo pasakyta – darželio Skaistgiriuose nebebus.  Tėvai buvo pritrenkti tokia žinia! Vaikai  verkia!  Broliukai ir sesutės atskirti.  Kas čia darosi?!  

      SUJUDO visa  bendruomenė!  Surinkta virš  80   gyventojų  parašų. Reikalavimas palikti  Skaistgirių penkis  mažamečius vaikus  Skaistgiriuose su galimybe lankyti darželį pilną dieną  buvo įteiktas Panevėžio rajono tarybai. Rugsėjo 27d. Panevėžio rajono daugumos tarybos sprendimu  (v a l s t i e č i ų   ir   s o c i a l d e mokratų  partijos dauguma – 14 balsų)  įteisintas neteisėtas  Paįstrio direktorės  veiksmas.

LIETUVOJE –  NEAPSIMOKA  kaimo  mokykloje PALIKTI  14  vaikų, BET apsimoka palikti  devynis vaikus… O  ypatingai mažus darželinukus  apsimoka  vežiojant  į kitus kaimelius. Panevėžio rajono savivaldybė  žino kas jums geriausia! JIE žino, kas patogiausia vaikams ir jų tėvams ! 

  PRAŠYMAS                                                                                                                                 2018-09-17                                                                                                                                                        Skaistgiriai 

2018 metų pavasarį  Skaistgirių gyventojams ir mokyklos darbuotojams buvo pranešta, jog Skaistgiriuose iš aštuonmetės  mokyklos lieka tik pradinė mokyklėlė ir  darželinukų klasė.  Reagavome ramiai. Suprantame priežastis: emigracija ir demografinė padėtis kritinė. Bet kuomet 2018 metų rudenį,  TRIS DIENAS prieš rugsėjo pirmąją pranešta tėveliams ir  mokytojams, mokyklos darbuotojams, jog darželinukų klasės nebebus, o pradinukai  dar neaišku ar liks, tai buvo – paskutinis lašas.  VISI  Skaistgirių darželinukai ir jų mokytoja perkelti į Paįstrio Juozo Zikaro gimnaziją per 3 dienas. Tėvams šokas, vaikai verkia. Psichologinis smurtas – STRESAS sukeltas ir tėvams ir vaikučiams prieš pat rugsėjo pirmąją.

Į Skaistgirius grįžta jaunų emigrantų šeimos. Šie grįžę  skatina savo draugus kurtis aplink, nes yra mokykla – darželis. Tai daugeliui yra stiprus argumentas kurti namus.

Klausimas kaip vadinasi ši ,,SKATINIMO,, grįžti  namo politika? Kaip paaiškintumėte sakinį ,,neapsimoka išlaikyti mokytojų ir mokyklų dėl kelių lietuvių vaikų“? Vaikų ir šeimų  LIETUVAI kaip ir  apsimoka turėti?  O gal Europos Sąjunga duoda išmokas, kad uždarytume Lietuvoje  mokyklas ir visi išvažiuotume, ten kur  tikrai  apsimoka  gyventi ?

Reikalaujame atstatyti  darželinukų  klasę, kuri buvo suformuota Skaistgiriuose pavasarį ir pradėjo rudenį darbą Skaistgirių mokyklėlėje, grąžinti mokytoją  Viliją Černiuvienę į darbą  pilnu etatu. Vėl atidaryti mūsų biblioteką. Skaistgiriuose privalo likti pradinė ir  darželis, kuris veiktų nuo ryto iki vakaro, nes:

  • yra  jau  dabar   yra 5 darželinio amžiaus vaikučiai ir 9 pradinukai.  Apie 8 darželinio amžiaus vaikučiai yra vežami į miestą, jei būtų  galimybė pilnos dienos darželio užimtumas Skaistgiriuose žinoma, kad tėveliams ir vaikams  patogiau ugdyti vietoje; 
  • šalia Skaistgirių gyvena dvi Budinčių Globėjų šeimos, kuriems bet kada gali atvežti  darželinio  ir pradinio ugdymo amžiaus vaikus;
  • Skaistgirių mokyklėlė turi pastovius savo mokytojus, kurie gyvena  čia ir  puikiai dirba savo darbą;
  • mažos  klasės – daugiau dėmesio kiekvienam vaikui,(kuri  miesto  mokykla gali  tuo pasigirti?); 
  • kaimas  visada patrauklesnis  naujiems gyventojams ir verslui, kuomet yra  mokyklėlė;
  • Skaistgirių  mokyklėlė tvarkinga ir suremontuota; ji turi rėmėjus iš Švedijos;
  • ji pusiaukelėje tarp Pušaloto ir Panevėžio. Pro mus važiuoja Pušaloto, Mikoliškio, Gailiūnų, Medikonių, Kidžionių, Pazukų ir kitų kaimelių vaikučiai;
  • Skaistgirių mokykla tuoj švęs 80 metų  jubiliejų, ją baigėme mes, mūsų vaikai, jau net kai kurių ir vaikaičiai.  Ką pasakyti  provaikaičiams?

Pasirašė kaimo  bendruomenės pirmininkas Afredas Kaminskas, 

valdybos nariai ir 88 kaimo  gyventojai.  

RUGSĖJO  27 d. įvyko balsavimas – https://www.panrs.lt/go.php/lit/Del-Panevezio-rajono-savivaldybes-tarybos-2018-m-kovo-29-d-sprendimo-Nr-T-64-Del-Panevezio-rajono-savivaldybes-bendrojo-ugdymo-mokyklu-mokiniu-priemimo-laiko-nustatymo-mokiniu-ir-klasiu-pagal-vykdomas-bendrojo-ugdymo-programas-skaiciaus-priesmokyklinio-ugdymo-grupiu-ir-vaiku-skaiciaus-20182019-m-m-patvirtinimo-pakeitimo-Nr-T2-192/8/178  – 

Pagarbiai, 

Elona Švipienė

860277566

Skaistgirių bendruomenės valdybos  narė

,,Norint sugriauti valstybę tereikia dviejų dalykų – bausti nekaltus ir nebausti kaltųjų,, F. Engelsas

,,Piktadarių valdžia- tai bausmė už pilietinį p a s y v u m ą,, Platonas