Inija Trinkūnienė. Stovykloje galite net susituokti

Rugpjūčio 11-16 dienomis Švenčionių rajone Dvarčiškiuose įvyks jaunimo etnokultūros stovykla „Baltiškos  vestuvės – tradicijos pritaikymas šiandien”. Stovyklos metu bus susipažindinama su įvairiomis tradicinės kultūros sritimis, rengiamos paskaitos, seminarai, žygiai, vakaronės. Organizatoriai pakvies ir į tradicinę Žolinės šventę, jungtuves, nuometavimo apeigą ir į stovyklautojų koncertą. Bus mokoma tradicinių žalvario darbų, vyti juostas, iš šiaudų daryti sodus, dainuoti sutartines, dainas, šokti, groti kanklėmis.

Ši stovykla skirta  šeimos papročiams – vestuvių tematikai. Bus skaitomos paskaitos apie tradicinius vestuvių papročius, simboliką. Paskaitas skaitys ir savo šalies papročius pristatys mokslininkai – etnologai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos Baltarusijos. Stovyklos pabaigoje bus surengtas didysis stovyklos dalyvių koncertas.

Inija Trinkūnienė, viena iš jaunimo stovyklos organizatorių sako: „Lietuvos Ramuvų sąjunga – pirmoji visuomeninė organizacija, pradėjusi rengti etnokultūrines stovyklas. Ramuvos stovyklos rengiamos nuo 1988 metų. Stovykloje svečiuojasi ir kaimyninių šalių jaunimas. Šiemet sulauksime svečių iš Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, JAV.

Tel. pasiteiravimui: 867674057

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/251999632351232/