Liudvikas Jakimavičius. Kovo 11-oji verta Santarvės pakto

Liudvikas Jakimavičius. Kovo 11-oji verta Santarvės pakto Politinis procesas tarp patriotinių platformų LF ir LYČ (Lietuvos Forumo ir „Lietuva yra čia“), labai švelniai tariant, yra įstrigęs konfrontacijos būsenoje. Už abiejų platformų stovi didelės žmonių grupės, kurios pavojingai priešinamos viena kitos atžvilgiu.

Istorija tikrai nedovanos už trumparegišką lyderių elgseną, svaidantis akmenimis ar mėginant laužti rankas, siekiant viršaus tarp savų. Pralaimėsim visi be išimties. Nei V. Radžvilas laimės mandatą į EP, nei A. Juozaitis pateks į antrąjį Prezidento rinkimų turą.

Mano siūlymas abiems politinėms platformoms yra labai paprastas ir kiekvienam, save laikančiam politiku, turėtų būti suprantamas kaip aksioma. Laikas nuryti politines ambicijas ir sėsti už derybų stalo braukiant brūkšnį ir užskliaudžiant visa, kas vedė į nereikalingą konfrontaciją. Kitaip tariant, prie balto popieriaus lapo.

Derybų tikslas – Santarvės paktas, kuris pozityviai sutelktų supriešintus elektoratus veikti kartu ir vieningai.

Kad paktas būtų pasiektas derybininkai privalėtų sutarti keliais klausimais.  Pirma, abipusiškai atsisakyti konfrontacinės retorikos vieni kitų atžvilgiu. Antra, LYČ atsisako dalyvauti rinkimuose į EP ir remia Radžvilo komitetą (padeda rinkti parašus ir skatina LYČ rinkėjus už jį balsuoti). Savo ruožtu Forumas ir Pro Patria remia Arvydą Juozaitį Prezidento rinkimuose ir elgiasi analogiškai.

Tokį santarvės paktą abi platformos galėtų kartu paskelbti rytoj, Kovo 11-ąją, dar iki mitingo.

Laiko dar yra, ir tai būtų išties pozityvus žingsnis, kurį, manau, visa patriotinė Lietuva sveikintų.