Tėvynė mūsų

Susireikšminusiųjų kaimenė

Written by admin · 3 min read

lgbt-plakatas

Vieną vakarą, grįžtant iš darbo, akį užkliudė viena reklama, esanti eiliniame JC Deceaux reklaminiame stende šalia vienos Viršuliškių mikrorajono autobusų stotelės. Retai kada tokios reklamos palieka kažkokį įspūdį ar jausmą, tačiau pastaroji buvo kitokia. Tai nebuvo reklama dar vieno gaminio ar paslaugos.  Akivaizdu, kad tai propagandinis plakatas, kuriame tiesiog užprogramuotas politinių nuostatų pabudinimas praeinant pro panašaus tipo plakatus.

 

Trumpai aprašant plakato turinį: jame stengtasi atvaizduoti keturis sutrikusios seksualinės orientacijos asmenis: gėjų, lesbietę, biseksualą ir translytį asmenį. Pavaizduoti jų veidai. Po nuotraukomis puikavosi užrašas:

TIK 12% LIETUVOS GYVENTOJŲ TEIGIA PAŽĮSTANTYS BENT VIENĄ LESBIETĘ, GĖJŲ AR BISEKSUALŲ ASMENĮ, VOS 3% – TRANSLYTĮ ASMENĮ. LIKĘ 88% TAIP PAT PAŽĮSTA, TIK TO NEŽINO“.

Po šia „moksliško“ tyrimo išvada dar yra pridėta nuoroda į internetinį Lietuvos Gėjų Lygos (LGL) tinklapį, kuriame paaiškinama, jog tai yra „Eurobarometro“ atliktos apklausos duomenys ir, kad jie esą rodo, jog „LGBT asmenys Lietuvoje susiduria su sustabarėjusiais prietarais ir tiesiogine ar netiesiogine diskriminacija“…

Kaip studijuojantis politikos mokslus pabandysiu čia pateikti šio plakato siunčiamos žinutės analizę.

Pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į žmonių veidus. Šalia kiekvieno jų buvo po vieną raidę L-G-B-T. Tai puikiausiai atspindi ir dalį plakato inspiruojamos minties: „praeivi, mūsų tyrimas nustatė, kad tokie kaip tu neatpažįsta mūsų! Štai kodėl mes padarėm tau tam tikras nuorodas, priešingu atveju ir toliau neatpažinsi mūsų visuomenės tarpe!“.

Negana to, kiekvieno plakate vaizduojamo personažo veide yra išryškinta skritulinės diagramos procentinė skiltis peršanti mintį, kad tik tiek „tikro“ žmogaus tepažįstame nežinodami jo seksualinės orientacijos. Sprendžiant iš procentų – labai mažai. Susidaro įspūdis, kad nežinodami su kuo žmogus lytiškai santykiauja, iš tikrųjų pažįstame tik 3-12%  „tikrojo“ gėjaus, lesbietės ir t.t. Taigi, išeitų, kad translyčiai asmenys yra patys paslaptingiausi, nes nežinodami su kuo jie lytiškai santykiauja, žmonės tegali pažinti tik 3% transeksualaus asmens…

Toliau – užrašas. Nors plakate paryškinti skaičiai, tačiau aš norėčiau paryškinti ir žodelius: „tik, vos, taip pat, tik“. Šiais atrodytų nereikšmingais žodeliais išreiškiamas apgailestavimas, nusivylimas. Akivaizdu, kad plakato idėjiniams sumanytojams, labai apmaudu, kad tik 12% lietuvių prisipažįsta pažįstantys gėjus. Jiems yra taip apmaudu, kad iš tos nevilties LGBT bendruomenė tampa aiškiaregiais – pasirodo, jie žino su kokios orientacijos žmonėmis Jūs bendraujate. 88% reiškia vieną – sutrikusios orientacijos žmonės yra VISUR. Beveik kiekvienas mes tokį pažįstame. Gal Jūs ir nežinote, bet LGBT šiuo plaktu siunčia žinią, kad jie išnaršė kiekvieno Lietuvos gyventojo Facebook‘us, asmenines paskyras internete, netgi tikriausiai daugelį mūsų pasekė ir surinko visą informaciją apie visus mūsų sutrikusios lytinės orientacijos pažįstamus.

Aš jau net nekalbu, kad plakato sudarinėtojai matyt turi storą knygą su kiekvieno gėjaus, lesbietės, biseksualo vardu pavarde, gyvenamąja vieta. Vargu, ar pažįstamu galime vadinti asmenis, kuriuos matome per televizorių ar interneto pasaulyje. Taigi, nuo šiol siūlyčiau visiems pasisaugoti, nes tikriausiai esate sekami LGBT atstovaujančių mokslininkų, kurie surašinėja visus jūsų duomenis ir kažkokiu būdu patikrina seksualinę orientaciją…

Juokai juokais, tačiau šį manipuliavimą tariamo mokslinio tyrimo duomenimis ir jų išvadų skelbimu viešose vietose,  galima drąsiai priskirti juodosios propagandos metodams. Juk nėra nieko „moksliškiau“, kaip pateikti kažkokius procentus ir reikalingas išvadas.

Galiausiai internetinė nuoroda su žodžiu „KEISK“ pabaigoje padeda tašką. Ką keisti? Nesunku perprasti plakato sumanytojų intencijas – TU, žmogau, keisk skaičiukus, dėl kurių mums taip liūdna. Gaila, plakate nenurodoma, kaip tai reikėtų padaryti. Taigi, belieka pasikliauti logika. Logika, kuri priveda prie dar vienų labai absurdiškų ir juokingų išvadų.

Plakato inspiruojamą „problemą“ išspręsti galima būtų visiškai paprastai: pasiėmus mobilųjį telefoną, kontaktų knygutėje pažymėjus visus telefono numerius ir nusiuntus jiems SMS žinutę: „Labas, gal gali pasakyti su kuo tau labiau patinka lytiškai santykiauti: vyrais/moterimis/vaikais/gyvūnais(kokiais)/keliais variantais. Prašau, pažymėk teisingą variantą ir atsiųsk. Trokštu pažinti tikrąjį Tavo veidą, nes nenoriu būti homofobas.“

Jei nenorite nuolat siuntinėti SMS būtų pravartu pasiaiškinti kas yra kas tiesiog pradedant naujas pažintis. Juk visuomet geriau sužinoti žmogaus seksualinę orientaciją iš anksto, nei susidraugavus, po ilgo laiko. Jei taip darysime skaičiukai greitai ims keistis į gerąją pusę. Tad, nuo šiol susitikę nesvarbu su kuo: vyru, moterimi, jaunu ar senu, nepamirškite paklausti, kokia to asmens seksualinė orientacija. Juk ir du nepažįstami šunyčiai ką tik susitikę vienas kitam pauosto pauodegį…

Žvelgiant į šią LGBT reklamą kyla apmaudas, gailestis ir juokas vienu metu. Apmaudas – dėl melo ir juodos propagandos, gailestis, dėl plakato kūrėjų kompleksų ir juokas dėl siūlomų naujų socialinio žmonių bendravimo ypatumų, sureikšminant ne asmens talentus, gabumus, būdo savybes, bet seksualinę rasę, atsiprašau, orientaciją…

Autorius yra Tarptautinių santykių ir politikos mokslų studentas. Tautininkų Sąjungos narys
alkas.lt