Aktualijos

Norintiems paremti politinę partiją

Written by admin · 1 min read

1. Aukojantis žmogus privalo būti Lietuvos Respublikos piliečiu.

2. Galima aukojimo suma nedeklaravus turto ir pajamų yra iki 40 litų asmeniui. Tas pats įstatymas galioja ir aukos siuntimui kuriam nors partijos iškeltam kandidatui remti. Reiškia nėra jokio skirtumo ar aukoji partijai ar kandidatui, suma neturi viršyti 40 litų, arba pilietis privalo deklaruoti turtą ir pajamas už praėjusius metus (už paskutinius 12 mėnesių) per Lietuvos mokesčių inspekciją, mažiausiai prieš 10 dienų kada bus sumokama aukojama suma į partijos ar kandidato sąskaitą.

Galima pervesti ir didesnę sumą iki 21 750 tūkst. litų, bet ta suma negali būti didesnė už 10 proc. nuo aukotojo visų praeitų metų pajamų ir, vėlgi, tai turi būti Lietuvos pilietis ir prieš pervedant sumą į partijos ar kandidato sąskaitą, privalo savo praeitų metų pajamas deklaruoti per Lietuvos mokesčių inspekciją.

3. Rinkiminėje apygardoje iškeltas partijos kandidatas gali rinkiminei kampanijai išleisti iki 43 500 litų savo asmeninių lėšų ir tik iš savo asmeninės sąskaitos. Tai negali būti kitų žmonių ar organizacijų  suaukoti pinigai.

4. Jeigu LR pilietis pervestų didesnę nei 40 litų sumą (prieš tai nedeklaravęs savo praėjusių metų pajamų per VMI) arba bet kokią sumą pervestų užsienio pilietis ir nesvarbu ar banko čekiu ar grynais, tie pinigai turėtų būti grąžinami tokiam žmogui per 5 darbo dienas arba pervedami į valstybės biudžetą.

5. Tas pats įstatymas galioja ir remiant partiją padengiant jos kitas išlaidas, kaip brošiūrų spausdinimą, atsiskaitant už salės nuomą ar kitas paslaugas.

6. Papildomi politinės partijos finansavimo šaltiniai:
http://www.vrk.lt/lt/pirmas-puslapis/pppkfk/politines-partijos/

Taigi, akivaizdu, kad įstatymas labai suvaržo naujų partijų galimybes dalyvauti lygiose pozicijose su valdančiosiomis partijomis, kurios sau pasiskirstė milijonus iš valstybės biudžeto.

Vienintelis efektyvus ginklas, regis, yra mūsų visų aktyvus dalyvavimas dalinantis informacija su draugais ir giminėm internetinėje erdvėje ir per asmeninius kontaktus, iniciatyvinių palaikymo grupių kūrimas (kad ir socialiniuose tinkluose, kaip Facebook, Youtube, Twitter, etc), rašymas savo šalių politikams ir pasaulinėms organizacijoms, lietuvių organizacijų ir pavienių asmenų įtraukimas į žodžio skleidimą visais komunikacijų kanalais.

Pajungiant jaunimo organizacijas, bendruomenes, tame tarpe ir krikščioniškas, asmeniškai spausdinti ir dalinti informaciją per jas, savanorius, kaimuose ir kaimeliuose, skambinant į radijo ir TV laidas, paliekant korektiškus komentarus internetiniuose info portaluose, rašant straipsnius į draugišką ir ne tik žiniasklaidą, organizuojant visuomenės iniciatyva surengtas akcijas, forumus, patiems gaminant palaikymo atributiką (pvz maikutes T-shirts ir dalinant jas draugams) etc.

Šią informaciją atsiunte Daugardas Gruodis iš ekspertai.eu