Gabrieliaus Landsbergio tėvas Vytautas V. Landsbergis pabandė užsistoti sūnų Gabrielių Landsbergį, kurio žmona Austėja Graikijoje įsigijo vilą: „Mūsyse klesti kolchozinis kaimas… Bandau įsivaizduoti kokį Britanijos, Prancūzijos ar Amerikos sėkmingą verslininką, kurio žmona, tarkim, politikė, ir kuris nusiperka sau namą Graikijoje iš pelnų ir deklaruoja.“ Rašytoju vaikams, režisieriumi pristatomo asmens necenzūrinių frazių necituosiu.
Vytauto V. Landsbergio tėvas Vytautas Landsbergis – gudresnis. Patylėjo.
O Vytautas V. Landsbergis prašovė – pakišo sūnų, kurio užsiėmimą politika teisingai pavadino verslu. Nes šis jo sūnus atvirai senelio įsodintas į politinį „verslą“, naudojantis politine įtaka. Vytautas Landsbergis viešai to nekomentuoja. Tai, kad Austėjos Landsbergienės „verslas“ yra nebaudžiamas valstybės energetikos įmonių išnaudojimas, pasipinigavimas ir savivaldybių dotacijomis ir pan., seniai žinoma visiems, išskyrus Lietuvos „teisėsaugą“.
Toks nepridengtas politinės korupcijos „verslas“ Britanijos, Prancūzijos ar Amerikos teisėsaugos, manau, būtų tinkamai įvertintas, Vytautai V. Landsbergi.
Seimo narė Agnė Širinskienė šią situaciją, matyt, teisingai pavadino – „Landsbergiai tempia bylai dėl neteisėto praturtėjimo (www.youtube.com/watch?v=0G4PJLOZdfQ ).“ Tikiuosi, kad ji, ne pirmą kadenciją būdama ne tik Seimo nare, bet ir teisininke, viešai skelbia tikrus faktus, žino, kaip juos teisiškai kvalifikuoti. Tačiau kodėl A. Širinskienė su šia savo surinkta informacija nesikreipia į teisėsaugą ar teismą? Lietuvos žmonėms, Agne Širinskiene, reikia ne jūsų rinkiminio piaro, panorus dar kartą tapti Seimo nare, bet tikros Seimo narės veiklos. Rinkėjai nori matyti rezultatą – tinkamą šio „verslo“ teisinį įvertinimą. Tuo labiau, kad Seimo narė Agnė Širinskienė dar 2018 m. rugpjūčio 23 d. Gabrielių Landsbergį pavadino labiau oligarchu, nei politiku (www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/asirinskiene_glandsbergiui_labiau_tinka_oligarcho_etikete/). Tai kodėl laiku neužkardinote šio politinio „verslo“, Agne Širinskiene? Ar už tai Lietuvos žmonės jau antrą jūsų kadenciją jums moka Seimo nario atlygį?
Į panašų klausimą dėl „iškilių“ „Tėvynės sąjungos“ politikų vertinimo turėtų atsakyti ir naujas Agnės Širinskienės politinis kumyras Remigijus Žemaitaitis. Prieš Respublikos Prezidento rinkimus jis viešai piktinosi vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite – kokių Klaipėdos nusikalstamų struktūrų atstovė ji yra! O kur buvo tuometis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, kai 2020 metais Igrida Šimonytė pasiūlė Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai į šias pareigas skirti Agnę Bilotaitę? Seimo narys, taip pat teisininkas, Remigijus Žemaitaitis, kuriam Lietuvos žmonės ne vieną jo kadenciją taip pat mokėjo darbo užmokestį, neturėjo teisės tylėti ir privalėjo kreiptis į Respublikos Prezidentą ir teisėsaugą, kad, anot Remigijaus Žemaitaičio, nusikalstamų struktūrų atstovė netaptų vidaus reikalų ministre, o būtų įvertinta ir teisėsaugos! Baudžiamasis kodeksas numato ir atsakomybę dėl nusikaltimo slėpimo.
Norom nenorom tenka prisiminti Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasipiktinimą, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras 2012 m. paskelbė, jog tuometis Lietuvos kriminalinės policijos vadovas Algirdas Matonis yra liustracijos reikalavimų neįvykdęs buvęs KGB darbuotojas. Logiškas Rusijos Federacijos valstybės paslapties Dalios Grybauskaitės elgesys, nes Algirdas Matonis iš darbo KGB išėjo tik po 1991 m. rugpjūčio pučo žlugimo. Kai jau ir Maskvoje tapo aišku, kad TSRS griūva.
Taigi, spalio mėnesį šie „principingi“ asmenys, matyt, vėl bus renkami Seimo nariais – politiniu „verslu“ užsiimantis Gabrielius Landsbergis, dėl to į teisėsaugą ar teismą nesikreipianti Agnė Širinskienė, Remigijus Žemaitaitis, planuojantis tapti net Ministru Pirmininku, bet nedrįstantis kreiptis į teisėsaugą dėl Agnės Bilotaitės. Ir klaipėdietė Agnė Bilotaitė, matyt, vėl bus renkama lenkiškoje rinkimų apygardoje kur nors prie Vilniaus bei ją į vidaus reikalų ministrus pasiūliusi Ingrida Šimonytė.
O gal rinkėjai jau apsigalvojo?
Beje, kodėl Respublikos Prezidentas dar kartą Gabrielių Landsbergį paskyrė užsienio reikalų ministru, o Agnę Bilotaitę dar kartą paskyrė vidaus reikalų ministre?
Kodėl elektros energijos tiekimo žmonėms neatstatymu besipiktinantis Gitanas Nausėda dar kartą energetikos ministru paskyrė Dainių Kreivį?
Kodėl Gitanas Nausėda dar kartą krašto apsaugos ministru paskyrė Lauryną Kasčiūną, toleruojantį Lietuvos kariuomenės karininkų viešus raginimus žudyti kitaip mąstančius?