Aktualijos

Zigmas Vaišvila. Teismas: Andriaus Tučkaus įvykdytą šmeižtą tirti reikia

Written by Redakcija · 1 min read

   Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Beatričė Bakanauskaitė tenkino Zigmo Vaišvilos skundą ir panaikino Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorų nutarimus nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Andriaus Tučkaus įvykdyto Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių Vito Tomkaus, Arvydo Juozaičio ir Zigmo Vaišvilos apšmeižimo.Nukentėjusieji kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl 2018-03-15 LRT radijo laidoje “Studija 50” (http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013687131/studija-50-2018-03-15-21-05) ištikimo Vytauto Landsbergio ginklanešio Andriaus Tučkaus paskleisto šmeižto apie Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narius Vitą Tomkų, Arvydą Juozaitį ir Zigmą Vaišvilą, kad mes buvome KGB pulkininko Česnavičiaus surinktoje komandoje LPS iniciatyvinėje grupėje. Tam, kad būtų įtikinamiau, A. Tučkus mus tris apšmeižė ne tik bendradarbiavimu su KGB, bet ir tuo, kad Sąjūdžio steigimosi metu mes tariamai buvome komjaunuoliai ir komunistai, aktyviai dalyvavome partiniuose susirinkimuose.

Ikiteisminiame tyrime 2018-07-11 A. Tučkui buvo pranešta apie jo padarytą nusikalstamą veiką, numatytą BK 154 str. 2 d. (šmeižtas), o mes buvome pripažinti nukentėjusiaisiais. Mums buvo pasiūlyta šioje baudžiamojoje byloje pateikti civilinius ieškinius A. Tučkui.

Tačiau vadovavimą bylos tyrimui perėmus prokurorei Agnei Stankevičiūtei tyrimas netikėtai buvo nutrauktas.

Teismo nuomone, nei prokurorė A. Stankevičiūtė, nei aukštesnis prokuroras Eugenijus Papučka nesiaiškino, kodėl A. Tučkus padarė šią nusikalstamą veiką. A. Tučkui byloje buvo pareikšti įtarimai dėl šio nusikaltimo, jis buvo ir apklaustas įtariamuoju.

Prokurorė A. Stankevičiūtė jau suskubo apskųsti šią teismo nutartį Vilniaus apygardos teismui. Teismas nukentėjusiesiems pasiūlė pateikti atsiliepimus į prokurorės skundą.

Andriaus Tučkaus, šmeižtas apie mus buvo paskleistas po to, kai viešai paskelbėme liudytojų paaiškinimus, kad Andrius Tučkus vykdytojams perdavė Vytauto Landsbergio užsakymą susprogdinti Kryžkalnio Motinos paminklą ir dalį žadėto atlygio už šį teroristinį aktą – 500 JAV dolerių.