Be kategorijos

Olava STRIKULIENĖ: Valdančiųjų svajonė – užtildyti piliečiai su prezidentu po šluota

Written by Redakcija · 2 min read

Anot eksperčių, Gitanas Nausėda palaiko tik vieną pusę ir taip supriešina visuomenę. Nejaugi? Jei viena pusė – 80 proc., o kita – tik 8,1 proc., tas vadinamasis visuomenės supriešinimas – labai nenatūralus. Lygiai taip pat galima sakyti, kad visuomenė yra supriešinama su veganais, kairiarankiais, paspirtukininkais ar Pravieniškių pataisos namų kontingentu. Nes prezidento vyr. patarėjas nevyksta į Pravieniškes jų pasveikinti.

Antras dalykas, anot eksperčių, protestai nėra konstruktyvus dalykas. Tegul tai pasako baltarusiams, prancūzams, italams ir t.t. Kiekvienas konstruktyvus dalykas prasideda nuo to, kad visuomenei pradeda nepatikti kažkokia konstrukcija. Tad protestai yra kiekvieno konstruktyvaus dialogo būtinybė. To dialogo elementas. Tris dienas Vilniuje būtent ir vyko piliečių dialogas su Seimu, Vyriausybe, prezidentūra. Sako, nelabai kultūringas. Taip. Žmonių pasitaiko visokių. Pvz., viena europarlamentarė socialiniuose tinkluose taip tyčiojasi iš kunigų, kad kultūros jau neįžvelgiu.

Trečias dalykas, anot eksperčių, tas protesto dalykas yra su nemaloniu prieskoniu. (Tarsi kalbėtų ne apie dalyką protestą, o apie dalyką šašlyką.) Protestuotojams dar prikiša diskusijų kultūros stoką. O prezidentas, anot eksperčių, turėtų žinoti, kokie žmonės protestus organizuoja, su kuo susitinka. Ir iš viso, anot eksperčių, reikia atsitraukti, nes protestai niekur neveda.

O kas veda? Gal iš pradžių reikėtų pasitikrinti, kokioje valstybėje gyvename. Šiaurės Korėjoje ar Lietuvoje. Kur demokratijos jokios „ekspertės” dar neatšaukė. Negi iš demokratijos vertybių Lietuva įsisavino tik rinkimus?

Protestas yra vienas iš demokratinių valstybių visuomenių reiškimosi formų. Kaip ir referendumai. Tiesa, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas referendumus išvadino populizmu. Tegul tai pasako šveicarams ir britams. O šiaip atrodo, kad apie 80-čiai proc. gyventojų, ginančių prigimtinę, konstitucinę šeimos sampratą, reikėtų tyliai lindėti po šluota. Nes 80 proc. gyventojų yra „pikti” ir „nekultūringi”. O kultūra trykšta tik 8,1 proc. visuomenės. Na, ta, kuri „neagresyviai” keičia kelių eismo ženklus. Perėjų „zebrus” neagresyviai uždažo vaivorykštėmis. Ir „neagresyviai” mosikuoja balioniniais „pimpalais”. Už vyresnio amžiaus moterų nugarų.

Protestai VISADA agresyvūs! Kitokių nebūna. Nes, jei piliečiams labai gera gyventi, jie ne protestuoja, bet dumia pailsėti į Palangą. Demokratinėse šalyse politikai protestais turėtų džiaugtis. Nes gauna greitą signalą, kaip jų veiksmus vertina visuomenė. Demokratija be politikų ir visuomenės abipusio ryšio yra tik piliečių valdymo, tramdymo, slopinimo biurokratija. Su tam tikrais demokratinės vaidybos elementais. Pvz., vaikų galvučių paglostymu ar pasiplepėjimu su savo sekėjais feisbuke apie gėlytes, katytes.

Nepatinka protesto organizatoriai? Prisipažinsiu. Mane „Laisvės” partija, nes būtent ji, o ne Artūras Orlauskas, inspiravo piliečių protestus, irgi ne per daug žavi. Nebent žavi tuo, kad gudresnio būdo, kaip supriešinti piliečius, paniekinti jų daugumą, nesugalvotų net Kremlius. Aušrinė net Gebelsą perspjovė. Paleisk nuo grandinės kelis vaivorykštinius psichopatus, aplok visuomenę su keliais visada „teisingais” influenceriais – socialiniais provokatoriais – ir visuomenė jau įskaudinta. O jei įskaudinta, tai ir pikta.

Ekspertės pataria ieškoti bendro požiūrio taškų. Bet kaip galima rasti bendrą požiūrį, kad musmirė yra toks pats vertingas grybas kaip ir baravykas? Komunikuok kiek nori, barstyk komunijas, bet daugumos piliečių vis vien neįtikinsi. Kartok kiek nori, kad musmirė labai graži, fotogeniška, dabar madinga, gražesnė už kazlėką. Bet žmonės vis vien spyriosis. Mėtys musmirę iš krepšio. Nes gamta mūsų nesutvėrė valgyti musmires. Tuo viskas ir pasakyta. Kiek būtų puldinėjamas G.Nausėda, jis vis vien visuomenės apklausose išlieka pats populiariausias. Ar ignoruoja LGBT bendruomenę? Vėlgi netiesa. Neteko girdėti, kad prezidentas būtų uždraudęs įleisti į prezidentūrą Tomą Vytautą Raskevičių ar Aušrinę Armonaitę. Prezidentas tiesiog turi asmeninę nuomonę, kas yra šeima. Nuosekliai šio požiūrio laikosi. Ir nesiruošia jo slėpti. Todėl ir sulaukia tokio aršaus puolimo, isteriško kiauksėjimo.

respublika.lt