Kaip teigė EP atstovas Jaume Duchas, aktyvumas šių metų EP rinkimuose yra didžiausias per pastaruosius du dešimtmečius – iš daugiau kaip 400 mln. registruotų rinkėjų į juos atėjo apie 51 proc. žmonių.
Naujajai penkerių metų kadencijai į EP bus išrinktas 751 deputatas. Kiek kiekvienai šaliai atstovauja parlamentarų, nustatyta proporcingai pagal jų gyventojų skaičių. Daugiausiai jų turi Vokietija – 96, mažiausiai – Kipras, Malta ir Liuksemburgas – po 6.
Lietuvoje renkama 11 atstovų. Šį kartą į Europos Parlamentą kandidatavo 16 sąrašų ir 17 politinių jėgų (dvi politinės jėgos – Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Rusų Aljansas susijungė į vieną sąrašą „Valdemaro Tomaševskio sąrašas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų Aljanso blokas), kurios iškėlė 301 kandidatą. Europos Parlamento rinkimuose savo sąrašus iškėlė 10 partijų, 1 koalicija ir 5 visuomeniniai rinkimų komitetai.
Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad į EP Lietuvos rinkėjai deleguoja tris atstovus iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo – Liudą Mažylį, Andrių Kubilių ir Rasą Juknevičienę, po du – iš Lietuvos socialdemokratų partijos: Viliją Blinkevičiūtę ir Juozą Oleką – ir iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos: Bronį Ropę ir Šarūną Marčiulionį. Po vieną mandatą gauna Darbo partija, „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis: EP nariais tampa Viktoras Uspaskichas, Valdemaras Tomaševskis, Aušra Maldeikienė ir Petras Auštrevičius