Dosnus sekmadienis Lietuvos sportininkams

Written by Redakcija · 59 sec read
PLAUKIMAS.
Europos čempionato finale Rūta Meilutytė  nusileido tik Jefimovai
Sekmadienio vakarą (rugpjūčio 5 d.) Glazgo „Tollcross International Swimming Centre“ arenoje vyko intriguojantis Europos plaukimo čempionato moterų 100 metrų krūtine finalas.
Dėl aukso medalio lenktyniavo aštuonios pajėgiausios šios rungties atletės, tarp kurių –  sezono lyderė 26-erių rusė Julija Jefimova (1:04,98),  prieš dvejus metus Londone iškovotą Europos čempionės titulą gynusi 21-erių lietuvė Rūta Meilutytė. Būtent jos ir buvo laikomos pagrindinėmis šio finalo favoritėmis.

Puikiai startavusi ir po 50 metrų pirmavusi R. Meilutytė finale visą nuotolį įveikė per 1:06,26 min. ir finišavo antra. Auksą iškovojo J. Jefimova (1:05,53 min.), kuri po posūkio perėmė iniciatyvą ir dar kartą pagerino čempionatų rekordą. Trečia liko italė Arianna Castiglioni (1:06,54 min.).

R.Meilutytė čempionei Julijai Jefimovai iš Rusijos pralaimėjo 0,73 sek. ir aplenkė trečiąją vietą iškovojusią italę Arrianą Castioglioni 0,28 sek.
*********************
KREPŠINIS
Su bilietu į pasaulio čempionatą: Lietuvos jauniai – penkti Europoje
Sekmadienį Rygoje sužaistose Europos jaunių iki 18 metų krepšinio čempionato rungtynėse dėl penktos vietos Lietuvos rinktinė 83:55 (23:16, 27:14, 17:10, 16:15) pranoko Vokietijos komandą.
Šešis iš septynių mačų Latvijoje laimėję lietuviai užsitikrino penktą vietą ir bilietą į kitų metų pasaulio 19-mečių čempionatą.
IRKLAVIMAS
Sekmadienio popietę Glazge vykusiame Europos irklavimo čempionato vyrų vienviečių valčių 2000 metrų finale sidabro medalį iškovojo 32-ejų metų Mindaugas Griškonis.
Iki pat finišo dėl aukso kovojęs Griškonis – Europos vicečempionas

Triskart Europos čempionas ir dabartinis olimpinis vicečempionas iš Lietuvos finale nuotolį įveikė per 6 min. 50,68 sek. Griškonis nusileido tik norvegui Kjetilui Borschui (6:49,65 min.), su kuriuo lenktyniavo iki pat finišo. Lietuviui iki aukso pritrūko 0,73 sek. Trečią vietą laimėjo šveicaras Romanas Roeoesli (6:52,06 min.).
Parengta pagal informaciją interneto spaudoje.