Sportas

Rūta Meilutytė – pasaulio čempionė!

Written by admin · 46 sec read

Plaukikė Rūta Meilutytė pasaulio čempionate Barselonoje iškovojo aukso medalį 100 m krūtine rungtyje. Nuotolį ji įveikė per 1 min. 4,42 sek. ir atsiliko nuo savo pačios pirmadienį pasiekto pasaulio rekordo 0,7 sek.

Pusfinalyje R. Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 4,35 sek. ir pasaulio rekordą pagerino 0,1 sek., kuris nuo 2009 metų rugpjūčio 7 d. priklausė amerikietei Jessicai Hardy.

Lietuvos sportininkė buvo pirma ir atrankos varžybose – distanciją įveikė per 1 min. 4,52 sek. ir pagerino pasaulio čempionatų bei savo pačios Europos rekordą.

Rūtą Meilutytę su Pasaulio čempionato auksu pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mieloji Rūta, esi su Lietuva širdyje, o Lietuva – visa širdimi su Tavimi. Tavo susitelkimas, tikėjimas savo jėgomis dar kartą sujungė mus visus – šalį, kurios vardas Tavo dėka šiandien tariamas garsiai ir pagarbiai“, – sakoma šalies vadovės sveikinime.

Pasak Prezidentės, praėjus metams nuo olimpinio triumfo, plaukikė nesustoja stebinti viso pasaulio plaukimo bendruomenės ir šios sporto šakos gerbėjų, vieną po kito gerindama rekordus bei rodydama begalinį ryžtą ir norą plaukti dar greičiau.

,,Tavo nusiteikimas pažadina didžiulius mūsų lūkesčius ir pačias šviesiausias viltis. Ačiū, kad jas pateisini su kaupu. Kad stengiesi vardan mūsų visų Lietuvos”,-teigė šalies vadovė.

Prezidentė palinkėjo R. Meilutytei sėkmės kituose plaukimuose šiame čempionate.