Tėvynė mūsų

Europos Komisijos prognozės: labiausiai susitrauks Lietuva

Written by admin · 1 min read

Didžiausia ES valstybe iki 2060 metų taps Didžioji Britanija, o labiausiai Europoje sumažės Lietuva. Tai ne kvailų futurologų spėlionės. Tokius duomenis antradienį pateikė Europos Komisija oficialiame tyrime apie demografijos padėtį.

Europos Komisija oficialiame dokumente, remdamasi statistiniais skaičiavimais, prognozuoja, kad iki 2060 metų didžiausia ES valstybe taps Didžioji Britanija. Tuo tarpu Lietuva išskiriama kaip labiausiai susitrauksianti valstybė.

 

Kaip teigiama tyrime, iki 2060 metų mūsų šalyje gyventojų skaičius sumažės 38 procentų. Ir tai yra didžiausias gyventojų sumažėjimas ES. Taigi Briuselio skaičiavimais, Lietuvoje tuo metu gyvens mažiau nei du milijonai gyventojų.

Europos Komisija antradienį paskelbė ir daugiau niūrių prognozių Lietuvai. Pavyzdžiui, mūsų šalyje, pasirodo, bus mažiausias darbingo amžiaus žmonių skaičius, palyginti su kitomis ES valstybėmis. Bet taip pat mažiausias ES ir 80 metų sulaukusių žmonių skaičius.

Nežinia kodėl, tačiau vienintelėje Lietuvoje tarp ES valstybių sumažės žmonių, turinčių 65 metus, skaičius. Visose kitose ES valstybėse senjorų skaičius augs.

Lietuvai niūrią statistiką pastebi ir oficiali ES naujienų svetainė Euobserver.com. Tyrime remtasi ne tik Eurostat, bet ir šalių narių pateikiama statistika. Mūsų šalies duomenis pateikė Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Tyrime paskaičiuota, kad Latvijoje gyventojų sumažės 31 proc., Bulgarijoje – 25 proc., Graikijoje – 23 proc. Tačiau turtingose valstybėse gyventojų skaičius turėtų ūgtelėti fantastiškais skaičiais.

Pavyzdžiui, Liuksemburge, kuriame vienam gyventojui tenka didžiausia BVP dalis, iki 2060 metų gyventojų turėtų padaugėti net 111 proc. Belgijoje ir Švedijoje atitinkamai 38 ir 36 proc., Didžiojoje Britanijoje – 25 proc.

Europos Komisija tyrime pažymi, kad tokį gyventojų skaičiaus pasikeitimą šalyse paveiks migracija – žmonės iš vargingesnių ES šalių ir toliau judės turtingesnių link.

Beje, dabar didžiausia pagal gyventojų skaičių esanti Vokietija iki 2060 metų nukris į trečią vietą, o ją aplenks ne tik Didžioji Britanija, bet ir Prancūzija.

Visoje ES gyventojų skaičius augs ne taip jau greitai – tik 5 proc. iki 2060 metų.

Tiesa, yra ir gerų žinių. Iki tol laiko Lietuvoje bei dar keliose Rytų ir Vidurio Europos valstybėse vidutinė vyrų gyvenimo trukmė prailgės dešimt metų, moterų – aštuoniais.

Europos Komisija savo tyrime pateikia ir daugybę ekonominių prognozių šalims narėms.

lrytas.lt